Stugudal Eiendom AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2024
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | −10 796,5 % | 47,2 % |
| Resultatmargin | −8 292,3 % | 20,0 % |
| Totalrentabilitet | −1,1 % | 7,6 % |
| Egenkapitalandel | 46,7 % | 26,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,14 | 2,30 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,92 | 1,38 |
| Omsetningsvekst | −99,9 % | 4,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score 2022–2024
- Stugudal Eiendom AS
- Median: selskapene i samme sektor
Hva tallene sier
Stugudal Eiendom AS hadde en egenkapitalandel på 46,7 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 1,2 % til −10 796,5 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.
Stugudal Eiendom AS klarte seg omtrent som sektoren i 2022, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 10 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 10 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −8 292,3 % (median 20,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −10 796,5 % (median 47,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 14,6 % i 2022 (sektorens median 31,0 %), og egenkapitalandelen 44,4 %. I de andre årene var driftsmarginen −5 397,6 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 31,0 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Stugudal Eiendom AS?
Driftsmarginen var −10 796,5 % i 2024, mot en median på 47,2 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −1,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Stugudal Eiendom AS?
Egenkapitalandelen var 46,7 % i 2024 (median 26,0 %). Gjeldsgraden var 1,14 (median 2,30).
Hvordan er likviditeten i Stugudal Eiendom AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,92 i 2024 (median 1,38).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 878713672
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 18. april 1997 29 år i drift
- Aksjekapital
- 0,75 MNOK
- Forretningsadresse
- Stugudal, 7590 TYDAL
- Kommune
- Tydal rang 8 av 8 i KOSTRA-gruppe 17
- Siste innsendte regnskap
- 2024
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 79 | 43 | – | |
| Rang | 6 | 4 229 | – | |
| Driftsmargin | 14,6 % | 1,2 % | −10 796,5 % | |
| Totalrentabilitet | 7,0 % | 0,7 % | −1,1 % | |
| Egenkapitalandel | 44,4 % | 51,0 % | 46,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,36 | 1,73 | 1,92 | |
| Omsetningsvekst | – | −62,3 % | −99,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11,4 MNOK | 4,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Driftsresultat | 1,7 MNOK | 0,1 MNOK | −0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,7 MNOK | 0,1 MNOK | −0,2 MNOK |
| Årsresultat | 1,4 MNOK | 0,1 MNOK | −0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 24,5 MNOK | 20,4 MNOK | 21,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 17,8 MNOK | 16,7 MNOK | 18,1 MNOK |
| Egenkapital | 10,9 MNOK | 10,4 MNOK | 10,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 10,1 MNOK | 9,6 MNOK | 9,5 MNOK |
| Sum gjeld | 13,6 MNOK | 10,0 MNOK | 11,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 13,1 MNOK | 9,7 MNOK | 9,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6307127.