Ferronor AS
Score · regnskapsår 2024
75av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 593 av 7 157 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 852 av 22 221 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 85 og soliditet 85 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Ferronor AS ligger 24 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 7 157 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 13,4 % (median 3,1 %) og egenkapitalandel 68,5 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 41 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 13,4 % | 3,1 % |
| Resultatmargin | 15,7 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 22,1 % | 8,9 % |
| Egenkapitalandel | 68,5 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,46 | 1,53 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,16 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | 3,6 % | 3,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 75 gjør Ferronor AS det bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 157 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Ferronor AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Ferronor AS hadde en driftsmargin på 13,4 % og en egenkapitalandel på 68,5 % i 2024, og er nr. 1 852 av 22 221 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra 76,3 % til 68,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 21 MNOK og 52 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 52 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 48 MNOK |
| P/B | 1,0 | 21 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 13,4 % (median 3,1 %); Egenkapitalandel 68,5 % (median 36,3 %); Likviditetsgrad 1 3,16 (median 1,71).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 85 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 85 | vekt 25 % |
| Likviditet | 82 | vekt 15 % |
| Vekst | 49 | vekt 15 % |
| Konsistens | 59 | vekt 15 % |
Varighet: 83 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ferronor AS?
Driftsmarginen var 13,4 % i 2024, mot en median på 3,1 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 22,1 %.
Hvor solid er Ferronor AS?
Egenkapitalandelen var 68,5 % i 2024 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,46 (median 1,53).
Hvordan er likviditeten i Ferronor AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,16 i 2024 (median 1,71).
Hvordan står Ferronor AS i Handel?
Ferronor AS er nr. 1 852 av 22 221 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 593 av 7 157. Omsetningen endret seg 3,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 874907162
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.850)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. august 1995 31 år i drift
- Aksjekapital
- 0,40 MNOK
- Forretningsadresse
- Storebotn 64, 5309 KLEPPESTØ (ASKØY)
- Kommune
- Askøy rang 12–25 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.ferronor.no
- LEI
- 6367002YIFXTNWTL2C17 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap ikke rapportert
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 91 | 75 | 79 | |
| Rang | 302 | 1 852 | 897 | |
| Driftsmargin | 14,8 % | 13,4 % | 12,4 % | |
| Totalrentabilitet | 29,7 % | 22,1 % | 30,3 % | |
| Egenkapitalandel | 76,3 % | 68,5 % | 91,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,21 | 3,16 | 11,88 | |
| Omsetningsvekst | – | 3,6 % | −20,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 39,4 MNOK | 40,8 MNOK | 32,3 MNOK |
| Driftsresultat | 5,8 MNOK | 5,5 MNOK | 4,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 6,9 MNOK | 6,4 MNOK | 9,7 MNOK |
| Årsresultat | 5,6 MNOK | 5,2 MNOK | 8,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 24,9 MNOK | 30,9 MNOK | 32,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 24,8 MNOK | 30,9 MNOK | 32,6 MNOK |
| Egenkapital | 19,0 MNOK | 21,2 MNOK | 29,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 18,3 MNOK | 20,5 MNOK | 29,3 MNOK |
| Sum gjeld | 5,9 MNOK | 9,8 MNOK | 2,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,9 MNOK | 9,8 MNOK | 2,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6091875.
Videre
Lignende selskaper
- Skruehuset AS indeks 75, nr. 1 846 · sammenlign
- Silverlines AS indeks 75, nr. 1 850 · sammenlign
- Fronthouse AS indeks 75, nr. 1 853 · sammenlign
- Idland 1869 AS indeks 75, nr. 1 855 · sammenlign
- Zoomarkedet Eiker Senter AS indeks 75, nr. 1 858 · sammenlign