Slemmestad Optikk AS
Score · regnskapsår 2023
27av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 8 410 av 10 548 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 17 115 av 21 088 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 36 og soliditet 16 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Slemmestad Optikk AS ligger 23 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 10 539 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 0,1 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 7,5 % (median 35,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 0,1 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | −1,0 % | 2,0 % |
| Totalrentabilitet | 1,5 % | 5,7 % |
| Egenkapitalandel | 7,5 % | 35,5 % |
| Gjeldsgrad | 12,26 | 1,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,24 | 1,79 |
| Omsetningsvekst | – | 6,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,85 MNOK | 0,74 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 27 gjør Slemmestad Optikk AS det bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (10 548 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Slemmestad Optikk AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Slemmestad Optikk AS hadde en driftsmargin på 0,1 % og en egenkapitalandel på 7,5 % i 2023, og er nr. 17 115 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 7,5 % (median 35,5 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,0 % (median 2,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,6 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 36 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 16 | vekt 25 % |
| Likviditet | 30 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 24 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Slemmestad Optikk AS?
Driftsmarginen var 0,1 % i 2023, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Slemmestad Optikk AS?
Egenkapitalandelen var 7,5 % i 2023 (median 35,5 %). Gjeldsgraden var 12,26 (median 1,26).
Hvordan er likviditeten i Slemmestad Optikk AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,24 i 2023 (median 1,79).
Hvordan står Slemmestad Optikk AS i Handel?
Slemmestad Optikk AS er nr. 17 115 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 8 410 av 10 548.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 873190892
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.740)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 7 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 1. januar 1995 31 år i drift
- Aksjekapital
- 0,21 MNOK
- Forretningsadresse
- Rortunet Senter, 3470 SLEMMESTAD (ASKER)
- Kommune
- Asker rang 2 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 5. oktober 2018
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 27 | 51 | 25 | |
| Rang | 17 115 | 10 992 | 19 967 | |
| Driftsmargin | 0,1 % | 5,3 % | −8,1 % | |
| Totalrentabilitet | 1,5 % | 13,7 % | −17,3 % | |
| Egenkapitalandel | 7,5 % | 17,3 % | 0,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,24 | 2,59 | 2,55 | |
| Omsetningsvekst | – | −0,8 % | −8,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,9 MNOK | 5,9 MNOK | 5,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | −0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK | −0,4 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK | −0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,2 MNOK | 2,6 MNOK | 2,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,1 MNOK | 1,8 MNOK | 1,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | −0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 2,0 MNOK | 2,2 MNOK | 2,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,9 MNOK | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5083685.
Videre
Lignende selskaper
- Nordic Beverage Solutions AS indeks 27, nr. 17 107 · sammenlign
- Sportco Gol AS indeks 27, nr. 17 109 · sammenlign
- FITNESSPOINT STORD (HEIANE) Treningssenter AS indeks 27, nr. 17 110 · sammenlign
- Møbelconsult Norge AS indeks 27, nr. 17 112 · sammenlign
- Mitte AS indeks 27, nr. 17 114 · sammenlign