Kom og Dans AS

Org.nr. 853267112 · Hamar · Stiftet 1989 · 21 ansatte

Score · regnskapsår 2025

84av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 14 av 531 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 20 av 782 · Undervisning

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 86 og soliditet 89 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Kom og Dans AS ligger 35 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 49 blant 531 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 31,0 % (median 3,1 %) og egenkapitalandel 77,4 % (median 31,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter5 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 31,0 % 3,1 % 95 %
Resultatmargin 31,0 % 2,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 22,9 % 8,5 % 76 %
Egenkapitalandel 77,4 % 31,9 % 90 %
Gjeldsgrad 0,29 1,42 88 %
Likviditetsgrad 1 4,34 1,43 91 %
Omsetningsvekst 20,3 % 4,5 % 77 %
Omsetning per ansatt0,22 MNOK0,47 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 84 gjør Kom og Dans AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (531 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Kom og Dans AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Kom og Dans AS har score 84 for 2025, rang 20 av 782 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 91 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 4,34 mot median 1,43. Soliditet: persentil 89 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 77,4 % mot median 31,9 %.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Kom og Dans AS hadde en driftsmargin på 31,0 % og en egenkapitalandel på 77,4 % i 2025, og er nr. 20 av 782 rangerte selskaper i Undervisning.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 23,9 % til 31,0 % og omsetningen økte med 20 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 5 MNOK og 16 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,2 MNOK 10,0 12 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,4 MNOK
minus netto gjeld −4,5 MNOK
8,0 16 MNOK
P/B Egenkapital: 4,8 MNOK 1,0 5 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • positiv

    I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin 31,0 % (median 3,1 %); Egenkapitalandel 77,4 % (median 31,9 %); Likviditetsgrad 1 4,34 (median 1,43).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −5,7 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet86 vekt 30 %
Soliditet89 vekt 25 %
Likviditet91 vekt 15 %
Vekst77 vekt 15 %
Konsistens71 vekt 15 %

Varighet: 80 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Kom og Dans AS?

Driftsmarginen var 31,0 % i 2025, mot en median på 3,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 22,9 %.

Hvor solid er Kom og Dans AS?

Egenkapitalandelen var 77,4 % i 2025 (median 31,9 %). Gjeldsgraden var 0,29 (median 1,42).

Hvordan er likviditeten i Kom og Dans AS?

Likviditetsgrad 1 var 4,34 i 2025 (median 1,43).

Hvordan står Kom og Dans AS i Undervisning?

Kom og Dans AS er nr. 20 av 782 rangerte selskaper i Undervisning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 14 av 531. Omsetningen endret seg 20,3 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
853267112
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Undervisning (85.529)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
21 registrert 10. januar 2024
Stiftet
9. oktober 1989 37 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
c/o Tore S. Sørensen, Gåsbuvegen 1045, 2323 INGEBERG (HAMAR)
Kommune
Hamar rang 1–5 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Daglig leder
Johan Fasting
Styrets leder
Johan Fasting
Styremedlem
Dag-Sverre Rattsø Fasting
Varamedlem
Sidsel Rattsø Fasting
Revisor
Lokal Revisjon AS

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks777984
Rang964920
Driftsmargin14,2 %23,9 %31,0 %
Totalrentabilitet11,1 %17,8 %22,9 %
Egenkapitalandel65,8 %71,5 %77,4 %
Likviditetsgrad 12,833,424,34
Omsetningsvekst–9,4 %20,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter3,5 MNOK3,8 MNOK4,6 MNOK
Driftsresultat0,5 MNOK0,9 MNOK1,4 MNOK
Resultat før skatt0,5 MNOK0,9 MNOK1,4 MNOK
Årsresultat0,3 MNOK0,7 MNOK1,2 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK–
Sum eiendeler4,4 MNOK5,1 MNOK6,2 MNOK
Omløpsmidler4,3 MNOK4,9 MNOK6,1 MNOK
Egenkapital2,9 MNOK3,6 MNOK4,8 MNOK
Opptjent egenkapital2,8 MNOK3,5 MNOK4,7 MNOK
Sum gjeld1,5 MNOK1,4 MNOK1,4 MNOK
Kortsiktig gjeld1,5 MNOK1,4 MNOK1,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7206598.