Ibs Security AS

Org.nr. 841180062 · Moss · Stiftet 1986

Score · regnskapsår 2024

79av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 95 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 544 av 11 058 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 085 av 22 221 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 71 og soliditet 96 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Ibs Security AS ligger 29 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 11 051 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 16,2 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 90,9 % (median 34,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter4 MNOK4 MNOK
Driftsmargin 16,2 % 2,3 % 87 %
Resultatmargin 41,1 % 1,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 7,2 % 5,5 % 54 %
Egenkapitalandel 90,9 % 34,8 % 97 %
Gjeldsgrad 0,10 1,23 96 %
Likviditetsgrad 1 11,03 1,76 96 %
Omsetningsvekst 1,8 % 2,8 % 48 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 79 gjør Ibs Security AS det bedre enn 95 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 058 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Ibs Security AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Ibs Security AS hadde en driftsmargin på 16,2 % og en egenkapitalandel på 90,9 % i 2024, og er nr. 1 085 av 22 221 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 18,9 % til 16,2 % og egenkapitalandelen steg fra 85,5 % til 90,9 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 11 MNOK og 24 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,1 MNOK 10,0 11 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,6 MNOK
minus netto gjeld −19,7 MNOK
8,0 24 MNOK
P/B Egenkapital: 18,3 MNOK 1,0 18 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • positiv

    I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin 16,2 % (median 2,3 %); Egenkapitalandel 90,9 % (median 34,8 %); Likviditetsgrad 1 11,03 (median 1,76).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet71 vekt 30 %
Soliditet96 vekt 25 %
Likviditet96 vekt 15 %
Vekst48 vekt 15 %
Konsistens81 vekt 15 %

Varighet: 82 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Ibs Security AS?

Driftsmarginen var 16,2 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,2 %.

Hvor solid er Ibs Security AS?

Egenkapitalandelen var 90,9 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 0,10 (median 1,23).

Hvordan er likviditeten i Ibs Security AS?

Likviditetsgrad 1 var 11,03 i 2024 (median 1,76).

Hvordan står Ibs Security AS i Handel?

Ibs Security AS er nr. 1 085 av 22 221 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 544 av 11 058. Omsetningen endret seg 1,8 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
841180062
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.640)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
30. oktober 1986 40 år i drift
Aksjekapital
0,15 MNOK
Forretningsadresse
Åslia 20, 1512 MOSS
Kommune
Moss rang 4–9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 18. januar 2018
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.ibs-security.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks867976
Rang9611 0851 427
Driftsmargin18,9 %16,2 %20,2 %
Totalrentabilitet6,4 %7,2 %7,3 %
Egenkapitalandel85,5 %90,9 %91,3 %
Likviditetsgrad 16,9011,0311,56
Omsetningsvekst–1,8 %−5,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter3,5 MNOK3,5 MNOK3,3 MNOK
Driftsresultat0,7 MNOK0,6 MNOK0,7 MNOK
Resultat før skatt1,3 MNOK1,4 MNOK1,6 MNOK
Årsresultat1,0 MNOK1,1 MNOK1,2 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler20,1 MNOK20,2 MNOK21,4 MNOK
Omløpsmidler20,1 MNOK20,2 MNOK21,4 MNOK
Egenkapital17,2 MNOK18,3 MNOK19,5 MNOK
Opptjent egenkapital17,0 MNOK18,2 MNOK19,4 MNOK
Sum gjeld2,9 MNOK1,8 MNOK1,9 MNOK
Kortsiktig gjeld2,9 MNOK1,8 MNOK1,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6220489.