Cim AS

Org.nr. 840918122 · Bergen · Stiftet 1986

Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.

Score · regnskapsår 2023

18av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 1 110 av 1 220 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 410 av 1 538 · Revisjon, regnskap og rådgivning

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 6 og soliditet 35 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Cim AS ligger 31 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.

Medianscore 49 blant 1 219 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −14,1 % (median 11,3 %) og egenkapitalandel 33,4 % (median 46,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter6 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −14,1 % 11,3 % 5 %
Resultatmargin −15,9 % 11,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −17,7 % 18,4 % 6 %
Egenkapitalandel 33,4 % 46,5 % 37 %
Gjeldsgrad 2,00 1,03 33 %
Likviditetsgrad 1 0,80 1,72 9 %
Omsetningsvekst −31,5 % 13,3 % 8 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 18 gjør Cim AS det bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 220 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2021–2023

SelskapetMedian0255075100202120222023
  • Cim AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Cim AS har score 18 for 2023, rang 1 410 av 1 538 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 35 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 33,4 % mot median 46,5 %.

Svakest: Lønnsomhet: persentil 6 mot sammenlignbare, driftsmargin −14,1 % mot median 11,3 %. Vekst: persentil 8 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −31,5 % mot median 13,3 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2023

Hva tallene sier

Cim AS hadde en driftsmargin på −14,1 % og en egenkapitalandel på 33,4 % i 2023, og er nr. 1 410 av 1 538 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.

Fra 2022 til 2023: driftsmarginen falt fra 15,3 % til −14,1 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 2 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,9 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,8 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 1,5 MNOK 1,0 2 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,80 (median 1,72).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −15,9 % (median 11,7 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −14,1 % (median 11,3 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 3,2 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet6 vekt 30 %
Soliditet35 vekt 25 %
Likviditet9 vekt 15 %
Vekst8 vekt 15 %
Konsistens32 vekt 15 %

Varighet: 40 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Cim AS?

Driftsmarginen var −14,1 % i 2023, mot en median på 11,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −17,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Cim AS?

Egenkapitalandelen var 33,4 % i 2023 (median 46,5 %). Gjeldsgraden var 2,00 (median 1,03).

Hvordan er likviditeten i Cim AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,80 i 2023 (median 1,72). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Cim AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?

Cim AS er nr. 1 410 av 1 538 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 110 av 1 220. Omsetningen endret seg −31,5 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
840918122
Org.form
AS
Sektor
Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
29. oktober 1986 40 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
c/o Steinar Fossli, Haukedalsbotn 22, 5113 TERTNES (BERGEN)
Kommune
Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2023

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2021–2023

Nøkkeltall202120222023Utvikling
Indeks475418
Rang261 410
Driftsmargin19,0 %15,3 %−14,1 %
Totalrentabilitet28,5 %23,3 %−17,7 %
Egenkapitalandel47,4 %44,3 %33,4 %
Likviditetsgrad 10,710,950,80
Omsetningsvekst–10,7 %−31,5 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202120222023
Driftsinntekter7,5 MNOK8,3 MNOK5,7 MNOK
Driftsresultat1,4 MNOK1,3 MNOK−0,8 MNOK
Resultat før skatt1,3 MNOK1,2 MNOK−0,9 MNOK
Årsresultat0,9 MNOK0,9 MNOK−0,9 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler5,0 MNOK5,4 MNOK4,5 MNOK
Omløpsmidler1,0 MNOK1,6 MNOK1,3 MNOK
Egenkapital2,4 MNOK2,4 MNOK1,5 MNOK
Opptjent egenkapital2,3 MNOK2,3 MNOK1,4 MNOK
Sum gjeld2,6 MNOK3,0 MNOK3,0 MNOK
Kortsiktig gjeld1,5 MNOK1,7 MNOK1,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5482985.