Solheim Eiendomsdrift AS
Score · regnskapsår 2024
54av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 61 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 138 av 5 545 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 724 av 7 081 · Eiendom
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 82 og soliditet 43 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Solheim Eiendomsdrift AS ligger 4 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 5 545 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 76,0 % (median 47,1 %) og egenkapitalandel 22,3 % (median 26,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 76,0 % | 47,1 % |
| Resultatmargin | 135,9 % | 19,9 % |
| Totalrentabilitet | 14,8 % | 7,6 % |
| Egenkapitalandel | 22,3 % | 26,0 % |
| Gjeldsgrad | 3,48 | 2,29 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,57 | 1,37 |
| Omsetningsvekst | 5,4 % | 4,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 54 gjør Solheim Eiendomsdrift AS det bedre enn 61 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 545 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Solheim Eiendomsdrift AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Solheim Eiendomsdrift AS hadde en driftsmargin på 76,0 % og en egenkapitalandel på 22,3 % i 2024, og er nr. 2 724 av 7 081 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra 95,7 % til 22,3 % og driftsmarginen steg fra 73,3 % til 76,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 19 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 19 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 17 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,7 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,57 (median 1,37).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 29,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 82 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 43 | vekt 25 % |
| Likviditet | 28 | vekt 15 % |
| Vekst | 54 | vekt 15 % |
| Konsistens | 45 | vekt 15 % |
Varighet: 74 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Solheim Eiendomsdrift AS?
Driftsmarginen var 76,0 % i 2024, mot en median på 47,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,8 %.
Hvor solid er Solheim Eiendomsdrift AS?
Egenkapitalandelen var 22,3 % i 2024 (median 26,0 %). Gjeldsgraden var 3,48 (median 2,29).
Hvordan er likviditeten i Solheim Eiendomsdrift AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,57 i 2024 (median 1,37). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Solheim Eiendomsdrift AS i Eiendom?
Solheim Eiendomsdrift AS er nr. 2 724 av 7 081 rangerte selskaper i Eiendom for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 138 av 5 545. Omsetningen endret seg 5,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 831662662
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 22. mai 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Korsveien 2, 8310 KABELVÅG (VÅGAN)
- Kommune
- Vågan rang 6–16 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 94 | 54 | 58 | |
| Rang | 27 | 2 724 | 2 201 | |
| Driftsmargin | 73,3 % | 76,0 % | 76,8 % | |
| Totalrentabilitet | 98,5 % | 14,8 % | 19,6 % | |
| Egenkapitalandel | 95,7 % | 22,3 % | 38,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 10,87 | 0,57 | 0,25 | |
| Omsetningsvekst | – | 5,4 % | 2,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,7 MNOK | 1,8 MNOK | 1,8 MNOK |
| Driftsresultat | 1,2 MNOK | 1,3 MNOK | 1,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 13,9 MNOK | 2,4 MNOK | 2,0 MNOK |
| Årsresultat | 13,6 MNOK | 1,9 MNOK | 1,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 14,2 MNOK | 16,2 MNOK | 10,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,9 MNOK | 7,1 MNOK | 1,5 MNOK |
| Egenkapital | 13,6 MNOK | 3,6 MNOK | 4,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 13,6 MNOK | 3,6 MNOK | 4,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,6 MNOK | 12,6 MNOK | 6,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 12,4 MNOK | 6,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5853341.
Videre
Lignende selskaper
- Haraldrudveien 18 AS indeks 54, nr. 2 725 · sammenlign
- SL Håland AS indeks 54, nr. 2 728 · sammenlign
- Ørnatua 10 AS indeks 54, nr. 2 729 · sammenlign
- Audna Bruk AS indeks 54, nr. 2 730 · sammenlign
- Berland Invest AS indeks 54, nr. 2 731 · sammenlign