Sylskarp AS
Score · regnskapsår 2025
47av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 45 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 642 av 1 159 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 957 av 1 691 · Annen tjenesteyting
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 78 og soliditet 34 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Sylskarp AS ligger 2 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 158 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 8,5 % (median 3,3 %) og egenkapitalandel 24,0 % (median 32,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 8,5 % | 3,3 % |
| Resultatmargin | 8,1 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 31,5 % | 9,0 % |
| Egenkapitalandel | 24,0 % | 32,5 % |
| Gjeldsgrad | 3,16 | 1,37 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,53 | 1,47 |
| Omsetningsvekst | −21,8 % | 3,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 47 gjør Sylskarp AS det bedre enn 45 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 159 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Sylskarp AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Sylskarp AS har score 47 for 2025, rang 957 av 1 691 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 78 mot sammenlignbare, driftsmargin 8,5 % mot median 3,3 %.
Svakest: Vekst: persentil 5 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −21,8 % mot median 3,7 %. Soliditet: persentil 34 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 24,0 % mot median 32,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Sylskarp AS hadde en driftsmargin på 8,5 % og en egenkapitalandel på 24,0 % i 2025, og er nr. 957 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −3,7 % til 8,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 78 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 34 | vekt 25 % |
| Likviditet | 52 | vekt 15 % |
| Vekst | 5 | vekt 15 % |
| Konsistens | 41 | vekt 15 % |
Varighet: 41 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sylskarp AS?
Driftsmarginen var 8,5 % i 2025, mot en median på 3,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 31,5 %.
Hvor solid er Sylskarp AS?
Egenkapitalandelen var 24,0 % i 2025 (median 32,5 %). Gjeldsgraden var 3,16 (median 1,37).
Hvordan er likviditeten i Sylskarp AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,53 i 2025 (median 1,47).
Hvordan står Sylskarp AS i Annen tjenesteyting?
Sylskarp AS er nr. 957 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 642 av 1 159. Omsetningen endret seg −21,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 829500442
- Org.form
- AS
- Sektor
- Annen tjenesteyting (96.210)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 13. juni 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Løkkeveien 37, 9510 ALTA
- Kommune
- Alta rang 5–23 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 26. juli 2022
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 49 | 27 | 47 | |
| Rang | 826 | 1 412 | 957 | |
| Driftsmargin | 3,4 % | −3,7 % | 8,5 % | |
| Totalrentabilitet | 13,9 % | −20,3 % | 31,5 % | |
| Egenkapitalandel | 27,7 % | −4,2 % | 24,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,38 | 1,24 | 1,53 | |
| Omsetningsvekst | – | 96,9 % | −21,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,3 MNOK | 2,6 MNOK | 2,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6531729.
Videre
Lignende selskaper
- Hair D'sign AS indeks 47, nr. 954 · sammenlign
- Dus Hammerfest AS indeks 47, nr. 955 · sammenlign
- Bjørneset Bil AS indeks 47, nr. 958 · sammenlign
- Heibergløkka Boliglag AS indeks 47, nr. 959 · sammenlign
- Fryd Frisør Bryggeriet AS indeks 47, nr. 960 · sammenlign