Aneo Renewables Holding AS
Score · regnskapsår 2024
For lite grunnlag: Omsetning ikke oppgitt
Basert på årsregnskapet for 2024
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsmargin | – | 15,9 % |
| Resultatmargin | – | 8,4 % |
| Totalrentabilitet | −7,2 % | 5,1 % |
| Egenkapitalandel | 95,2 % | 37,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,05 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,33 | 1,51 |
| Omsetningsvekst | – | −9,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Aneo Renewables Holding AS hadde en egenkapitalandel på 95,2 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: omsetning ikke oppgitt.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra 58,6 % til 95,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 4 249 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 14,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 13,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,5 | 4 249 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 20 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 0 % for størrelse (småbedriftspremie 0 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin – (median 8,4 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Omsetning er ikke oppgitt
- følg med Ingen omsetning, men store eiendeler
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 3,3 %. Basert på de 5 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Aneo Renewables Holding AS?
Driftsmarginen var – i 2024, mot en median på 15,9 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −7,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Aneo Renewables Holding AS?
Egenkapitalandelen var 95,2 % i 2024 (median 37,8 %). Gjeldsgraden var 0,05 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Aneo Renewables Holding AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,33 i 2024 (median 1,51).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 829455722
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kraft og energi (35.150)
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. juni 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Klæbuveien 118, 7031 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 6367000J89RNDUPW1333 fornyes 29. november 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Aneo Holding 2 AS (Norge)
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Aneo Holding 2 AS (100 %)
Øverste eier: Aneo Holding AS
Eieren: flertallseieren Aneo Holding 2 AS (eier 100 %) gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- Aneo Holding 2 AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Joulia AS (100 %), Aneo AS (100 %), Aneo Energy AS (100 %), Terminalveien 7 Berkåk AS (100 %), Aneo Industry AS (100 %), Aneo Inv Holding AS (100 %), Energibygget AS (100 %), Aneo Retail International AS (73 %)
Porteføljen: 11 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 6 av dem med flertall. Snittindeksen er 46. 1 har negativ egenkapital, og 6 gikk med underskudd siste år.
Har eierandeler i: Proventure Seed Iii AS (14 %), Tg8 Holding AS (4 %), Aneo Energy AS (100 %), Aneo Retail International AS (73 %), Aneo Build AS (67 %), Leiv Eiriksson Nyskaping AS (3 %), Aneo Industry AS (100 %), Aneo AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | – | – | −9 520,8 % | |
| Totalrentabilitet | −5,9 % | −7,2 % | −12,7 % | |
| Egenkapitalandel | 58,6 % | 95,2 % | 100,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 1,33 | 126,27 | |
| Omsetningsvekst | – | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | – | 0,0 MNOK |
| Driftsresultat | −1,4 MNOK | −4,2 MNOK | −2,3 MNOK |
| Resultat før skatt | −395,1 MNOK | −266,5 MNOK | −406,7 MNOK |
| Skattekostnad | −6,5 MNOK | −8,5 MNOK | −0,6 MNOK |
| Årsresultat | −388,6 MNOK | −258,0 MNOK | −406,1 MNOK |
| Finanskostnader | 34,5 MNOK | – | 9,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 6 117,0 MNOK | 3 718,5 MNOK | 3 134,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 2 561,1 MNOK | 235,9 MNOK | 31,7 MNOK |
| Egenkapital | 3 586,1 MNOK | 3 540,6 MNOK | 3 134,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −495,7 MNOK | −753,7 MNOK | −1 159,6 MNOK |
| Sum gjeld | 2 530,9 MNOK | 178,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2 530,9 MNOK | 178,0 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6125733.