Standard Invest AS
Score · regnskapsår 2025
70av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 83 av 760 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 272 av 2 286 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 57 og soliditet 71 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Standard Invest AS ligger 21 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 760 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 8,4 % (median 9,7 %) og egenkapitalandel 43,1 % (median 26,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 22 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 8,4 % | 9,7 % |
| Resultatmargin | 9,1 % | 10,2 % |
| Totalrentabilitet | 36,1 % | 23,5 % |
| Egenkapitalandel | 43,1 % | 26,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,32 | 2,65 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,76 | 1,29 |
| Omsetningsvekst | 221,2 % | 8,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 70 gjør Standard Invest AS det bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (760 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Standard Invest AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Standard Invest AS har score 70 for 2025, rang 272 av 2 286 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 98 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 221,2 % mot median 8,5 %. Likviditet: persentil 75 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,76 mot median 1,29.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Standard Invest AS hadde en driftsmargin på 8,4 % og en egenkapitalandel på 43,1 % i 2025, og er nr. 272 av 2 286 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 221 % og egenkapitalandelen falt fra 66,2 % til 43,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 5 MNOK og 11 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,4 | 10 MNOK |
| EV/EBIT | 17,4 | 11 MNOK |
| P/B | 4,1 | 5 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 57 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 71 | vekt 25 % |
| Likviditet | 75 | vekt 15 % |
| Vekst | 98 | vekt 15 % |
| Konsistens | 62 | vekt 15 % |
Varighet: 58 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Standard Invest AS?
Driftsmarginen var 8,4 % i 2025, mot en median på 9,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 36,1 %.
Hvor solid er Standard Invest AS?
Egenkapitalandelen var 43,1 % i 2025 (median 26,8 %). Gjeldsgraden var 1,32 (median 2,65).
Hvordan er likviditeten i Standard Invest AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,76 i 2025 (median 1,29).
Hvordan står Standard Invest AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Standard Invest AS er nr. 272 av 2 286 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 83 av 760. Omsetningen endret seg 221,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 827610712
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 3. juni 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Sjølyst plass 2, 0278 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: S.D. Standard Drilling PLC
- S.D. Standard Drilling PLC (Kypros) · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 48 | 56 | 70 | |
| Rang | 1 138 | 812 | 272 | |
| Driftsmargin | 8,6 % | 7,5 % | 8,4 % | |
| Totalrentabilitet | 14,1 % | 14,7 % | 36,1 % | |
| Egenkapitalandel | 45,6 % | 66,2 % | 43,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,84 | 2,96 | 1,76 | |
| Omsetningsvekst | – | −17,1 % | 221,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8,2 MNOK | 6,8 MNOK | 21,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK | 1,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK | 2,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK | 1,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,2 MNOK | 4,3 MNOK | 5,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,2 MNOK | 4,3 MNOK | 5,5 MNOK |
| Egenkapital | 2,3 MNOK | 2,8 MNOK | 2,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,4 MNOK | 1,9 MNOK | 1,4 MNOK |
| Sum gjeld | 2,8 MNOK | 1,4 MNOK | 3,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,8 MNOK | 1,4 MNOK | 3,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7152379.
Videre
Lignende selskaper
- ØKONOMITJENESTEN.NO AS indeks 70, nr. 269 · sammenlign
- Dæhlin Sand Advokatfirma AS indeks 70, nr. 271 · sammenlign
- Enter Revisjon AS indeks 70, nr. 273 · sammenlign
- Bøhn Regnskap A/S indeks 70, nr. 276 · sammenlign
- Abyrint AS indeks 70, nr. 278 · sammenlign