Buum Maskin AS
Score · regnskapsår 2025
68av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 83 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 37 av 219 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 75 av 406 · Jordbruk og skogbruk
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 83 og soliditet 50 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Buum Maskin AS ligger 18 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 219 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 16,1 % (median 5,3 %) og egenkapitalandel 51,9 % (median 46,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 16,1 % | 5,3 % |
| Resultatmargin | 14,4 % | 4,9 % |
| Totalrentabilitet | 46,3 % | 8,0 % |
| Egenkapitalandel | 51,9 % | 46,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,93 | 0,76 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,16 | 1,72 |
| Omsetningsvekst | 48,4 % | 6,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 68 gjør Buum Maskin AS det bedre enn 83 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (219 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Buum Maskin AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Buum Maskin AS har score 68 for 2025, rang 75 av 406 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 85 mot sammenlignbare. Lønnsomhet: persentil 83 mot sammenlignbare, driftsmargin 16,1 % mot median 5,3 %.
Svakest: Likviditet: persentil 37 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,16 mot median 1,72.
Verdt å se nærmere på
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 48,4 % (median 6,9 %); likviditetsgrad 1 1,16 (median 1,72).
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Buum Maskin AS hadde en driftsmargin på 16,1 % og en egenkapitalandel på 51,9 % i 2025, og er nr. 75 av 406 rangerte selskaper i Jordbruk og skogbruk.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 22,6 % til 51,9 % og omsetningen økte med 48 %.
Buum Maskin AS klarte seg bedre enn sektoren i 2023, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 48,4 % (median 6,9 %); Likviditetsgrad 1 1,16 (median 1,72).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 11,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 17,3 % i 2023 (sektorens median 5,8 %), og egenkapitalandelen 6,1 %. I de andre årene var driftsmarginen 15,5 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2023, med median driftsmargin 5,8 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 83 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 50 | vekt 25 % |
| Likviditet | 37 | vekt 15 % |
| Vekst | 82 | vekt 15 % |
| Konsistens | 85 | vekt 15 % |
Varighet: 57 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Buum Maskin AS?
Driftsmarginen var 16,1 % i 2025, mot en median på 5,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 46,3 %.
Hvor solid er Buum Maskin AS?
Egenkapitalandelen var 51,9 % i 2025 (median 46,1 %). Gjeldsgraden var 0,93 (median 0,76).
Hvordan er likviditeten i Buum Maskin AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,16 i 2025 (median 1,72).
Hvordan står Buum Maskin AS i Jordbruk og skogbruk?
Buum Maskin AS er nr. 75 av 406 rangerte selskaper i Jordbruk og skogbruk for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 37 av 219. Omsetningen endret seg 48,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 826591072
- Org.form
- AS
- Sektor
- Jordbruk og skogbruk (01.610)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. januar 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Vagnildgrenda, 7288 SOKNEDAL (MIDTRE GAULDAL)
- Kommune
- Midtre Gauldal rang 15–34 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 15. februar 2021
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 47 | 54 | 68 | |
| Rang | 208 | 164 | 75 | |
| Driftsmargin | 17,3 % | 14,9 % | 16,1 % | |
| Totalrentabilitet | 29,3 % | 29,0 % | 46,3 % | |
| Egenkapitalandel | 6,1 % | 22,6 % | 51,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,67 | 1,80 | 1,16 | |
| Omsetningsvekst | – | 3,0 % | 48,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,0 MNOK | 1,1 MNOK | 1,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,6 MNOK | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6851668.
Videre
Lignende selskaper
- Hurum Hogst og Graving AS indeks 69, nr. 67 · sammenlign
- Silvanord AS indeks 69, nr. 68 · sammenlign
- Lunner Katte- og Hundepensjonat AS indeks 69, nr. 70 · sammenlign
- Hellriders AS indeks 68, nr. 74 · sammenlign
- HEDMARK TRE & Flis AS indeks 67, nr. 78 · sammenlign