DR Tgr AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
32av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 158 av 1 439 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 507 av 1 860 · Helse og omsorg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 26 og soliditet 19 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
DR Tgr AS ligger 17 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 49 blant 1 438 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 0,5 % (median 8,4 %) og egenkapitalandel 13,4 % (median 44,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 0,5 % | 8,4 % |
| Resultatmargin | 0,5 % | 8,2 % |
| Totalrentabilitet | 2,5 % | 18,3 % |
| Egenkapitalandel | 13,4 % | 44,7 % |
| Gjeldsgrad | 6,45 | 1,00 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,62 | 1,56 |
| Omsetningsvekst | 25,0 % | 4,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 32 gjør DR Tgr AS det bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 439 selskaper) i 2024.
Score 2022–2024
- DR Tgr AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
DR Tgr AS har score 32 for 2024, rang 1 507 av 1 860 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 87 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 25,0 % mot median 4,8 %.
Svakest: Likviditet: persentil 10 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,62 mot median 1,56. Soliditet: persentil 19 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 13,4 % mot median 44,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,6 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,62 (median 1,56).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 25,0 % (median 4,8 %); likviditetsgrad 1 0,62 (median 1,56).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
DR Tgr AS hadde en driftsmargin på 0,5 % og en egenkapitalandel på 13,4 % i 2024, og er nr. 1 507 av 1 860 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −13,0 % til 0,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,6 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,62 (median 1,56).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 25,0 % (median 4,8 %); Likviditetsgrad 1 0,62 (median 1,56).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 26 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 19 | vekt 25 % |
| Likviditet | 10 | vekt 15 % |
| Vekst | 87 | vekt 15 % |
| Konsistens | 32 | vekt 15 % |
Varighet: 35 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er DR Tgr AS?
Driftsmarginen var 0,5 % i 2024, mot en median på 8,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,5 %.
Hvor solid er DR Tgr AS?
Egenkapitalandelen var 13,4 % i 2024 (median 44,7 %). Gjeldsgraden var 6,45 (median 1,00).
Hvordan er likviditeten i DR Tgr AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,62 i 2024 (median 1,56). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står DR Tgr AS i Helse og omsorg?
DR Tgr AS er nr. 1 507 av 1 860 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 158 av 1 439. Omsetningen endret seg 25,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 826570792
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (86.210)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. februar 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Kuvågvegen 172, 5209 OS (BJØRNAFJORDEN)
- Kommune
- Bjørnafjorden rang 1 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 11. februar 2021
- Siste innsendte regnskap
- 2024
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 47 | 25 | 32 | |
| Rang | 5 | 1 526 | 1 507 | |
| Driftsmargin | 3,8 % | −13,0 % | 0,5 % | |
| Totalrentabilitet | 7,7 % | −42,0 % | 2,5 % | |
| Egenkapitalandel | 38,9 % | 10,2 % | 13,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,13 | 0,59 | 0,62 | |
| Omsetningsvekst | – | 19,4 % | 25,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,1 MNOK | 3,8 MNOK | 4,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | −0,5 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | −0,5 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | −0,5 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,6 MNOK | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,6 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,6 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK | 0,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5816705.
Videre
Lignende selskaper
- Nina C Ødmann AS indeks 32, nr. 1 503 · sammenlign
- Iden Medical AS indeks 32, nr. 1 504 · sammenlign
- Tannlege Anne Blomgren Grindheim AS indeks 32, nr. 1 505 · sammenlign
- Andebu Legesenter AS indeks 32, nr. 1 508 · sammenlign
- Tannlege Anna Zaiceva AS indeks 32, nr. 1 509 · sammenlign