Auglit AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2023
76av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 334 av 10 542 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 741 av 21 073 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 95 og soliditet 71 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Auglit AS ligger 26 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 10 533 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 31,0 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 60,4 % (median 35,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 31,0 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 30,9 % | 2,0 % |
| Totalrentabilitet | 55,2 % | 5,7 % |
| Egenkapitalandel | 60,4 % | 35,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,66 | 1,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,53 | 1,79 |
| Omsetningsvekst | 18,3 % | 6,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 76 gjør Auglit AS det bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (10 542 selskaper) i 2023.
Score 2022–2024
- Auglit AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Auglit AS hadde en driftsmargin på 31,0 % og en egenkapitalandel på 60,4 % i 2023, og er nr. 2 741 av 21 073 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2022 til 2023: omsetningen økte med 18 % og egenkapitalandelen falt fra 67,7 % til 60,4 %.
Auglit AS klarte seg bedre enn sektoren i 2022, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 8 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 8 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 7 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 28,8 % i 2022 (sektorens median 1,5 %), og egenkapitalandelen 67,7 %. I de andre årene var driftsmarginen 22,7 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 95 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 71 | vekt 25 % |
| Likviditet | 66 | vekt 15 % |
| Vekst | 61 | vekt 15 % |
| Konsistens | 71 | vekt 15 % |
Varighet: 83 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Auglit AS?
Driftsmarginen var 31,0 % i 2023, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 55,2 %.
Hvor solid er Auglit AS?
Egenkapitalandelen var 60,4 % i 2023 (median 35,5 %). Gjeldsgraden var 0,66 (median 1,26).
Hvordan er likviditeten i Auglit AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,53 i 2023 (median 1,79).
Hvordan står Auglit AS i Handel?
Auglit AS er nr. 2 741 av 21 073 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 334 av 10 542. Omsetningen endret seg 18,3 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 824737312
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Handel (46.500)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 2. februar 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Nygårds alle 13, 7550 HOMMELVIK (MALVIK)
- Kommune
- Malvik rang 13–22 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 11. mars 2020
- Siste innsendte regnskap
- 2024
- Nettside
- www.auglit.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 90 | 76 | 63 | |
| Rang | 13 | 2 741 | 5 638 | |
| Driftsmargin | 28,8 % | 31,0 % | 14,3 % | |
| Totalrentabilitet | 61,8 % | 55,2 % | 20,3 % | |
| Egenkapitalandel | 67,7 % | 60,4 % | 41,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,10 | 2,53 | 1,71 | |
| Omsetningsvekst | – | 18,3 % | 15,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,4 MNOK | 2,8 MNOK | 3,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,1 MNOK | 1,6 MNOK | 2,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,1 MNOK | 1,6 MNOK | 2,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,8 MNOK | 1,0 MNOK | 1,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,7 MNOK | 1,0 MNOK | 0,9 MNOK |
| Sum gjeld | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK | 1,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK | 1,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6331141.
Videre
Lignende selskaper
- Optikar Nymark AS indeks 76, nr. 2 734 · sammenlign
- Rt-Service AS indeks 76, nr. 2 736 · sammenlign
- Chr Farup AS indeks 76, nr. 2 739 · sammenlign
- Bese Auto AS indeks 76, nr. 2 744 · sammenlign
- Gullsmed Lene Jægersborg AS indeks 76, nr. 2 747 · sammenlign