GNISTEN PEIS & Murservice AS
Konkurs registrert 1. september 2026 i Enhetsregisteret. Konkurser
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
For lite grunnlag: Konkurs eller under avvikling
Basert på årsregnskapet for 2024
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −10,4 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | −11,2 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | −30,0 % | 8,0 % |
| Egenkapitalandel | 10,8 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 8,30 | 1,42 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,12 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | −8,3 % | 4,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
GNISTEN PEIS & Murservice AS hadde en egenkapitalandel på 10,8 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: konkurs eller under avvikling.
Fra 2023 til 2024: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 9,5 % til −10,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 16,9 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 12,7 | 1 MNOK |
| P/B | 1,6 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 8,5 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,12 (median 1,42).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −11,2 % (median 3,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −10,4 % (median 3,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,6 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er GNISTEN PEIS & Murservice AS?
Driftsmarginen var −10,4 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −30,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er GNISTEN PEIS & Murservice AS?
Egenkapitalandelen var 10,8 % i 2024 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 8,30 (median 1,42).
Hvordan er likviditeten i GNISTEN PEIS & Murservice AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,12 i 2024 (median 1,42). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 824654492
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.910)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. februar 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Nittedalsgata 75, 2000 LILLESTRØM
- Kommune
- Lillestrøm rang 7 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 25. februar 2020
- Siste innsendte regnskap
- 2024
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Rollene er ikke hentet ennå.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 85,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 15 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | 6,6 % | 9,5 % | −10,4 % | |
| Totalrentabilitet | 28,9 % | 30,0 % | −30,0 % | |
| Egenkapitalandel | 31,7 % | 42,8 % | 10,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,40 | 0,54 | 0,12 | |
| Omsetningsvekst | – | −4,0 % | −8,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,8 MNOK | 5,6 MNOK | 5,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | −0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | −0,6 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | −0,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,3 MNOK | 1,8 MNOK | 1,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,2 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 0,8 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK | 1,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK | 1,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6272471.