Hypergene AS
Score · regnskapsår 2024
23av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 8 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 912 av 992 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 824 av 3 097 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 25 og soliditet 21 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Hypergene AS ligger 27 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 992 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −4,0 % (median 4,4 %) og egenkapitalandel 13,6 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 46 MNOK | 23 MNOK |
| Driftsmargin | −4,0 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | −4,0 % | 4,1 % |
| Totalrentabilitet | −3,7 % | 8,8 % |
| Egenkapitalandel | 13,6 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 6,35 | 1,68 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,39 | 1,33 |
| Omsetningsvekst | 3,2 % | 7,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,69 MNOK | 1,69 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 23 gjør Hypergene AS det bedre enn 8 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (992 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Hypergene AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Hypergene AS hadde en driftsmargin på −4,0 % og en egenkapitalandel på 13,6 % i 2024, og er nr. 2 824 av 3 097 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −17,4 % til −4,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 8 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | 8 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,6 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,39 (median 1,33).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −4,0 % (median 4,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 25 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 21 | vekt 25 % |
| Likviditet | 5 | vekt 15 % |
| Vekst | 38 | vekt 15 % |
| Konsistens | 25 | vekt 15 % |
Varighet: 19 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hypergene AS?
Driftsmarginen var −4,0 % i 2024, mot en median på 4,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −3,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Hypergene AS?
Egenkapitalandelen var 13,6 % i 2024 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 6,35 (median 1,68).
Hvordan er likviditeten i Hypergene AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,39 i 2024 (median 1,33). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Hypergene AS i Informasjon og kommunikasjon?
Hypergene AS er nr. 2 824 av 3 097 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 912 av 992. Omsetningen endret seg 3,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 823980892
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 27 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 22. november 2019 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Stokkamyrveien 13, 4313 SANDNES
- Kommune
- Sandnes rang 4 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: Hypergene AB
- Hypergene AB (Sverige) · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 15 | 23 | 16 | |
| Rang | 2 776 | 2 824 | 3 032 | |
| Driftsmargin | −17,4 % | −4,0 % | −9,8 % | |
| Totalrentabilitet | −15,8 % | −3,7 % | −9,8 % | |
| Egenkapitalandel | 15,6 % | 13,6 % | 1,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,46 | 0,39 | 0,31 | |
| Omsetningsvekst | – | 3,2 % | 10,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 44,3 MNOK | 45,8 MNOK | 50,5 MNOK |
| Driftsresultat | −7,7 MNOK | −1,8 MNOK | −5,0 MNOK |
| Resultat før skatt | −7,7 MNOK | −1,8 MNOK | −5,6 MNOK |
| Skattekostnad | −2,2 MNOK | −0,7 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −5,6 MNOK | −1,1 MNOK | −5,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 48,2 MNOK | 47,1 MNOK | 50,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 18,9 MNOK | 15,9 MNOK | 15,3 MNOK |
| Egenkapital | 7,5 MNOK | 6,4 MNOK | 0,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | – | −5,6 MNOK |
| Sum gjeld | 40,7 MNOK | 40,7 MNOK | 49,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 40,7 MNOK | 40,7 MNOK | 49,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5917127.
Videre
Lignende selskaper
- Fram Kino AS indeks 23, nr. 2 815 · sammenlign
- Pointer AS indeks 23, nr. 2 819 · sammenlign
- Flambert AS indeks 23, nr. 2 820 · sammenlign
- Nordic Easy Norge AS indeks 23, nr. 2 823 · sammenlign
- Enin AS indeks 23, nr. 2 826 · sammenlign