Edda Wind Iii AS
Frivillig avvikling registrert 12. juni 2026 i Enhetsregisteret. Konkurser
Score · regnskapsår 2023
For lite grunnlag: Konkurs eller under avvikling
Basert på årsregnskapet for 2023
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 49 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | −121,7 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | −149,7 % | 4,7 % |
| Totalrentabilitet | −10,7 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 17,3 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 4,78 | 1,80 |
| Likviditetsgrad 1 | 32,97 | 1,46 |
| Omsetningsvekst | – | 3,3 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Edda Wind Iii AS hadde en egenkapitalandel på 17,3 % i 2023. Selskapet er ikke rangert: konkurs eller under avvikling.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 7 MGBP.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 7 MGBP |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −149,7 % (median 4,7 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −121,7 % (median 5,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,5 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
- følg med Rapporterer i annen valuta enn NOK
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Edda Wind Iii AS?
Driftsmarginen var −121,7 % i 2023, mot en median på 5,0 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −10,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Edda Wind Iii AS?
Egenkapitalandelen var 17,3 % i 2023 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 4,78 (median 1,80).
Hvordan er likviditeten i Edda Wind Iii AS?
Likviditetsgrad 1 var 32,97 i 2023 (median 1,46).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 823862792
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (42.221)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 12. november 2019 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Strandveien 20, 1366 LYSAKER (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300204GOSZ867VQ50 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Rollene er ikke hentet ennå.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | −121,7 % | 14,2 % | 19,6 % | |
| Totalrentabilitet | −10,7 % | 3,5 % | 31,6 % | |
| Egenkapitalandel | 17,3 % | 25,4 % | 5,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 32,97 | 105,61 | 1,06 | |
| Omsetningsvekst | – | 79,9 % | 6,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (GBP). Omsetning i NOK er regnet om fra GBP med snittkurs for regnskapsperioden 1. januar 2023–31. desember 2023: 13,1348 (norges_bank). Balansetall bruker kursen på balansedagen. Forholdstall og vekst er regnet i GBP. Valutakurser hos Norges Bank
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,7 MGBP | 6,7 MGBP | 7,1 MGBP |
| Driftsresultat | −4,5 MGBP | 0,9 MGBP | 1,4 MGBP |
| Resultat før skatt | −5,5 MGBP | 0,3 MGBP | 10,1 MGBP |
| Årsresultat | −5,5 MGBP | 0,3 MGBP | 10,1 MGBP |
| Finanskostnader | 1,2 MGBP | 1,2 MGBP | 1,1 MGBP |
| Sum eiendeler | 41,0 MGBP | 43,0 MGBP | 35,4 MGBP |
| Omløpsmidler | 9,0 MGBP | 11,0 MGBP | 35,4 MGBP |
| Egenkapital | 7,1 MGBP | 10,9 MGBP | 2,0 MGBP |
| Opptjent egenkapital | – | 0,3 MGBP | 2,0 MGBP |
| Sum gjeld | 33,9 MGBP | 32,1 MGBP | 33,4 MGBP |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MGBP | 0,1 MGBP | 33,4 MGBP |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5155283.