FR Supply AS
Score · regnskapsår 2025
72av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 307 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 625 av 22 952 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 66 og soliditet 92 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
FR Supply AS ligger 22 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,6 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 84,9 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 5,6 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 5,2 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 13,5 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 84,9 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,18 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 6,63 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | −17,8 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 72 gjør FR Supply AS det bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- FR Supply AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
FR Supply AS har score 72 for 2025, rang 2 625 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 92 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 84,9 % mot median 33,5 %. Likviditet: persentil 92 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 6,63 mot median 1,74.
Svakest: Vekst: persentil 14 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −17,8 % mot median 4,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
FR Supply AS hadde en driftsmargin på 5,6 % og en egenkapitalandel på 84,9 % i 2025, og er nr. 2 625 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 67,0 % til 84,9 % og omsetningen falt med 18 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 11,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 66 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 92 | vekt 25 % |
| Likviditet | 92 | vekt 15 % |
| Vekst | 14 | vekt 15 % |
| Konsistens | 87 | vekt 15 % |
Varighet: 72 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er FR Supply AS?
Driftsmarginen var 5,6 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 13,5 %.
Hvor solid er FR Supply AS?
Egenkapitalandelen var 84,9 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,18 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i FR Supply AS?
Likviditetsgrad 1 var 6,63 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står FR Supply AS i Handel?
FR Supply AS er nr. 2 625 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 307 av 11 289. Omsetningen endret seg −17,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 822091032
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.120)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 3. januar 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,04 MNOK
- Forretningsadresse
- C/O Jørgen Nygård, Herman Foss' gate 20A, 0171 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 12. november 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300PMY281JCJKHF17 fornyes 8. april 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 71 | 72 | 72 | |
| Rang | 3 923 | 2 806 | 2 625 | |
| Driftsmargin | 3,1 % | 5,1 % | 5,6 % | |
| Totalrentabilitet | 7,9 % | 12,9 % | 13,5 % | |
| Egenkapitalandel | 69,5 % | 67,0 % | 84,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,01 | 2,59 | 6,63 | |
| Omsetningsvekst | – | 35,3 % | −17,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,7 MNOK | 5,0 MNOK | 4,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,7 MNOK | 2,1 MNOK | 1,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,6 MNOK | 1,8 MNOK | 1,8 MNOK |
| Egenkapital | 1,2 MNOK | 1,4 MNOK | 1,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,2 MNOK | 1,4 MNOK | 1,5 MNOK |
| Sum gjeld | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK | 0,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6506897.
Videre
Lignende selskaper
- Hos Marit AS indeks 72, nr. 2 619 · sammenlign
- Pots and Pans Production AS indeks 72, nr. 2 621 · sammenlign
- Sponland Foto AS indeks 72, nr. 2 626 · sammenlign
- Butikkservice AS indeks 72, nr. 2 627 · sammenlign
- Autoplug AS indeks 72, nr. 2 628 · sammenlign