Nlogic AS
Score · regnskapsår 2025
78av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 4 av 127 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 91 av 2 025 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 73 og soliditet 81 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Nlogic AS ligger 27 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 127 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025: driftsmargin 9,8 % (median 7,0 %) og egenkapitalandel 45,9 % (median 27,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 502 MNOK | 959 MNOK |
| Driftsmargin | 9,8 % | 7,0 % |
| Resultatmargin | 10,5 % | 7,9 % |
| Totalrentabilitet | 24,1 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 45,9 % | 27,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,18 | 2,54 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,81 | 1,04 |
| Omsetningsvekst | 17,8 % | 6,5 % |
| Omsetning per ansatt | 10,24 MNOK | 5,55 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 78 gjør Nlogic AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (127 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Nlogic AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Nlogic AS har score 78 for 2025, rang 91 av 2 025 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 92 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,81 mot median 1,04. Soliditet: persentil 81 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 45,9 % mot median 27,9 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Nlogic AS hadde en driftsmargin på 9,8 % og en egenkapitalandel på 45,9 % i 2025, og er nr. 91 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 35,2 % til 45,9 % og omsetningen økte med 18 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 121 MNOK og 551 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 409 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 551 MNOK |
| P/B | 1,0 | 121 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 73 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 81 | vekt 25 % |
| Likviditet | 92 | vekt 15 % |
| Vekst | 73 | vekt 15 % |
| Konsistens | 75 | vekt 15 % |
Varighet: 70 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Nlogic AS?
Driftsmarginen var 9,8 % i 2025, mot en median på 7,0 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 24,1 %.
Hvor solid er Nlogic AS?
Egenkapitalandelen var 45,9 % i 2025 (median 27,9 %). Gjeldsgraden var 1,18 (median 2,54).
Hvordan er likviditeten i Nlogic AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,81 i 2025 (median 1,04).
Hvordan står Nlogic AS i Informasjon og kommunikasjon?
Nlogic AS er nr. 91 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 4 av 127. Omsetningen endret seg 17,8 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 2
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- Rammeavtaler
- 2
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 6. oktober 2026 | Statens vegvesen | Anskaffelse av Rammeavtale for nettverksutstyr fra Palo Alto Networks | 50,0 MNOK (rammeavtale) |
| 14. januar 2026 | Statens vegvesen | Rammeavtale for nettverksutstyr fra HPE Juniper Networks | 140,0 MNOK (rammeavtale) |
| 22. november 2023 | Lillestrøm Kommune | Anskaffelse av backupløsning for Lillestrøm kommune | 16,0 MNOK |
| 21. august 2023 | Norsk rikskringkasting AS | NRK MA3611-23E Rammeavtale for kjøp av nettverksutstyr og tjenester | 250,0 MNOK (rammeavtale) |
| 31. juli 2023 | Sikt - Kunnskapssektorens tjenesteleverandør | Rammeavtale servere og datalagring | 280,0 MNOK (rammeavtale) |
| 18. januar 2023 | Sikt - Kunnskapssektorens tjenesteleverandør | Forhandler av nettverksutstyr med tilbehør og tilhørende produkter og tjenester, herunder rådgivning | 80,0 MNOK (rammeavtale) |
| 2. juni 2022 | Statens vegvesen | Rammeavtale Kjøp av Lagring: Objekt basert lagring og tilhørende tjenester | 20,0 MNOK (rammeavtale) |
| 10. januar 2022 | Statens vegvesen | Kjøp av nettverksutstyr og tilhørende tjenester til fagområde kjerneinfrastruktur og datasenter | 15,0 MNOK (rammeavtale) |
| 9. desember 2021 | Agder fylkeskommune | Rammeavtaler for nettverks- og serverprodukter | 72,0 MNOK (rammeavtale) (2 delkontrakter) |
| 1. desember 2021 | Bane NOR SF | Fornyelse av rammeavtale for konsulenttjenester IKT | 22,9 MNOK (rammeavtale) |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 821678102
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 49 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 25. september 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,80 MNOK
- Forretningsadresse
- Karenslyst allé 20, 0278 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.nlogic.no
- LEI
- 6367001ML7PR05NY4K04 fornyes 15. august 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap ikke rapportert
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 61 | 70 | 78 | |
| Rang | 587 | 254 | 91 | |
| Driftsmargin | 5,4 % | 10,0 % | 9,8 % | |
| Totalrentabilitet | 21,6 % | 25,6 % | 24,1 % | |
| Egenkapitalandel | 33,0 % | 35,2 % | 45,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,43 | 1,50 | 1,81 | |
| Omsetningsvekst | – | 28,9 % | 17,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 330,5 MNOK | 426,1 MNOK | 501,9 MNOK |
| Driftsresultat | 17,8 MNOK | 42,6 MNOK | 49,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 26,9 MNOK | 50,9 MNOK | 52,8 MNOK |
| Årsresultat | 22,3 MNOK | 40,1 MNOK | 40,9 MNOK |
| Finanskostnader | 5,9 MNOK | 7,5 MNOK | 10,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 152,0 MNOK | 228,2 MNOK | 263,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 144,8 MNOK | 221,0 MNOK | 256,5 MNOK |
| Egenkapital | 50,1 MNOK | 80,3 MNOK | 121,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 40,6 MNOK | 70,8 MNOK | 111,6 MNOK |
| Sum gjeld | 101,9 MNOK | 148,0 MNOK | 142,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 101,3 MNOK | 147,1 MNOK | 141,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7088112.
Videre
Lignende selskaper
- Eviny Fiber AS indeks 80, nr. 58 · sammenlign
- Zenitel Norway AS indeks 79, nr. 78 · sammenlign
- Intility AS indeks 75, nr. 143 · sammenlign
- Mastercard Payment Services Norway AS indeks 71, nr. 229 · sammenlign
- Green Mountain Innlandet AS indeks 71, nr. 234 · sammenlign