Ulveseth Eiendom Holding AS
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering»)
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsmargin | – | 4,6 % |
| Resultatmargin | – | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 2,6 % | 9,2 % |
| Egenkapitalandel | 61,1 % | 39,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,64 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,74 | 1,53 |
| Omsetningsvekst | – | 5,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Ulveseth Eiendom Holding AS hadde en egenkapitalandel på 61,1 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: holdingselskap (rangert i listen «holding og investering»).
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 94,6 % til 61,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 112 MNOK og 345 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 112 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 345 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,4 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,74 (median 1,53).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Omsetning er ikke oppgitt
- følg med Ingen omsetning, men store eiendeler
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ulveseth Eiendom Holding AS?
Driftsmarginen var – i 2025, mot en median på 4,6 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,6 %.
Hvor solid er Ulveseth Eiendom Holding AS?
Egenkapitalandelen var 61,1 % i 2025 (median 39,1 %). Gjeldsgraden var 0,64 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Ulveseth Eiendom Holding AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,74 i 2025 (median 1,53). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Konsernregnskap · 2023
80 av 100
Rang 4 av 52 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Industri. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 132 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- 54 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- 39 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 927 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 559 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2025) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 40,7 % | – |
| Totalrentabilitet | 6,0 % | – |
| Egenkapitalandel | 60,3 % | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,02 | – |
| Omsetningsvekst | – | – |
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2023 (åpne data, NLOD 2.0).
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 821582652
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Industri (23.660)
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 26. september 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,41 MNOK
- Forretningsadresse
- Leirvikflaten 23, 5179 GODVIK (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | – | – | – | |
| Totalrentabilitet | 12,5 % | 2,7 % | 2,6 % | |
| Egenkapitalandel | 94,3 % | 94,6 % | 61,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,19 | 0,82 | 0,74 | |
| Omsetningsvekst | – | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | – | – |
| Driftsresultat | −0,3 MNOK | −0,3 MNOK | −0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 45,2 MNOK | 9,5 MNOK | 11,5 MNOK |
| Årsresultat | 45,1 MNOK | 9,1 MNOK | 11,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 2,9 MNOK |
| Sum eiendeler | 363,1 MNOK | 363,2 MNOK | 564,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 45,4 MNOK | 16,1 MNOK | 10,1 MNOK |
| Egenkapital | 342,4 MNOK | 343,5 MNOK | 344,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 342,0 MNOK | 343,1 MNOK | 344,3 MNOK |
| Sum gjeld | 20,7 MNOK | 19,7 MNOK | 219,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 20,7 MNOK | 19,7 MNOK | 13,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7124591.