Drammen Solskjerming AS
Score · regnskapsår 2024
26av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 10 195 av 12 197 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 16 506 av 19 404 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 24 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Drammen Solskjerming AS ligger 24 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 12 188 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −1,6 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel −9,1 % (median 33,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −1,6 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | −4,2 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | −5,5 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | −9,1 % | 33,4 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,42 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,70 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | 81,0 % | 4,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 26 gjør Drammen Solskjerming AS det bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 197 selskaper) i 2024.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Drammen Solskjerming AS hadde en driftsmargin på −1,6 % og en egenkapitalandel på −9,1 % i 2024, og er nr. 16 506 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og omsetningen økte med 81 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −9,1 % (median 33,4 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,4 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,70 (median 1,42).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −4,2 % (median 3,0 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 81,0 % (median 4,1 %); Likviditetsgrad 1 0,70 (median 1,42).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 8,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 24 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 16 | vekt 15 % |
| Vekst | 88 | vekt 15 % |
| Konsistens | 24 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Drammen Solskjerming AS?
Driftsmarginen var −1,6 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −5,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Drammen Solskjerming AS?
Egenkapitalandelen var −9,1 % i 2024 (median 33,4 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Drammen Solskjerming AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,70 i 2024 (median 1,42). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Drammen Solskjerming AS i Bygg og anlegg?
Drammen Solskjerming AS er nr. 16 506 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 10 195 av 12 197. Omsetningen endret seg 81,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 821542952
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.240)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 20. september 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Skjellsandveien 40, 3472 BØDALEN (ASKER)
- Kommune
- Asker rang 2 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 11. oktober 2018
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 26 | – | |
| Rang | – | 16 506 | – | |
| Driftsmargin | 4,7 % | −1,6 % | −1,2 % | |
| Totalrentabilitet | 1,1 % | −5,5 % | −3,4 % | |
| Egenkapitalandel | 3,3 % | −9,1 % | −22,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,04 | 0,70 | 0,56 | |
| Omsetningsvekst | – | 81,0 % | −23,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,6 MNOK | 1,1 MNOK | 0,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5605181.
Videre
Lignende selskaper
- CK Maskin og Transport AS indeks 26, nr. 16 501 · sammenlign
- Tronsaune VVS AS indeks 26, nr. 16 503 · sammenlign
- Berge Drift AS indeks 26, nr. 16 504 · sammenlign
- Strøkent AS indeks 26, nr. 16 505 · sammenlign
- Bygg og Eiendomstjenester AS indeks 26, nr. 16 508 · sammenlign