Communiq AS
Score · regnskapsår 2025
39av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 26 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 358 av 484 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 865 av 2 592 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 11 og soliditet 70 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Communiq AS ligger 12 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 484 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −11,8 % (median 4,8 %) og egenkapitalandel 47,9 % (median 31,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 23 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | −11,8 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | −10,8 % | 4,7 % |
| Totalrentabilitet | −18,2 % | 13,3 % |
| Egenkapitalandel | 47,9 % | 31,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,09 | 1,81 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,89 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | −30,3 % | 9,2 % |
| Omsetning per ansatt | 3,82 MNOK | 1,83 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 39 gjør Communiq AS det bedre enn 26 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (484 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Communiq AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Communiq AS har score 39 for 2025, rang 1 865 av 2 592 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 73 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,89 mot median 1,42. Soliditet: persentil 70 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 47,9 % mot median 31,3 %.
Svakest: Vekst: persentil 6 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −30,3 % mot median 9,2 %. Lønnsomhet: persentil 11 mot sammenlignbare, driftsmargin −11,8 % mot median 4,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −10,8 % (median 4,7 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −11,8 % (median 4,8 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Communiq AS hadde en driftsmargin på −11,8 % og en egenkapitalandel på 47,9 % i 2025, og er nr. 1 865 av 2 592 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 137,7 % til 47,9 % og driftsmarginen falt fra 11,2 % til −11,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 6 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −10,8 % (median 4,7 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −11,8 % (median 4,8 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 11 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 70 | vekt 25 % |
| Likviditet | 73 | vekt 15 % |
| Vekst | 6 | vekt 15 % |
| Konsistens | 40 | vekt 15 % |
Varighet: 65 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Communiq AS?
Driftsmarginen var −11,8 % i 2025, mot en median på 4,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −18,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Communiq AS?
Egenkapitalandelen var 47,9 % i 2025 (median 31,3 %). Gjeldsgraden var 1,09 (median 1,81).
Hvordan er likviditeten i Communiq AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,89 i 2025 (median 1,42).
Hvordan står Communiq AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Communiq AS er nr. 1 865 av 2 592 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 358 av 484. Omsetningen endret seg −30,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 821260302
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (72.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 6 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 6. juli 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Sandakerveien 114, 0484 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 73 | 84 | 39 | |
| Rang | 433 | 45 | 1 865 | |
| Driftsmargin | 1,3 % | 11,2 % | −11,8 % | |
| Totalrentabilitet | 5,7 % | 60,6 % | −18,2 % | |
| Egenkapitalandel | 63,9 % | 137,7 % | 47,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 8,28 | 2,38 | 1,89 | |
| Omsetningsvekst | – | 9,8 % | −30,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 29,9 MNOK | 32,9 MNOK | 22,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 3,7 MNOK | −2,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 3,8 MNOK | −2,5 MNOK |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | 3,8 MNOK | −2,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 7,6 MNOK | 6,2 MNOK | 12,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,5 MNOK | 5,7 MNOK | 12,6 MNOK |
| Egenkapital | 4,8 MNOK | 8,6 MNOK | 6,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 4,8 MNOK | 8,6 MNOK | 6,1 MNOK |
| Sum gjeld | 2,7 MNOK | −2,4 MNOK | 6,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,9 MNOK | 2,4 MNOK | 6,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7020718.
Videre
Lignende selskaper
- Agilitek AS indeks 39, nr. 1 838 · sammenlign
- Ocean Sun AS indeks 39, nr. 1 862 · sammenlign
- Brunch Oslo AS indeks 39, nr. 1 864 · sammenlign
- Encono AS indeks 38, nr. 1 874 · sammenlign
- Avi Media AS indeks 38, nr. 1 878 · sammenlign