Gio Vin AS
Score · regnskapsår 2025
90av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 100 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 23 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 36 av 22 952 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 95 og soliditet 94 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Gio Vin AS ligger 40 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 35,9 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 87,6 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 35,9 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | – | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | – | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 87,6 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,14 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 8,04 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 28,6 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 90 gjør Gio Vin AS det bedre enn 100 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Gio Vin AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Gio Vin AS har score 90 for 2025, rang 36 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 95 mot sammenlignbare, driftsmargin 35,9 % mot median 2,6 %. Soliditet: persentil 94 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 87,6 % mot median 33,5 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Gio Vin AS hadde en driftsmargin på 35,9 % og en egenkapitalandel på 87,6 % i 2025, og er nr. 36 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 29 % og driftsmarginen falt fra 39,6 % til 35,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 6 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 35,9 % (median 2,6 %); Egenkapitalandel 87,6 % (median 33,5 %); Likviditetsgrad 1 8,04 (median 1,74).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 95 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 94 | vekt 25 % |
| Likviditet | 93 | vekt 15 % |
| Vekst | 79 | vekt 15 % |
| Konsistens | 83 | vekt 15 % |
Varighet: 88 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Gio Vin AS?
Driftsmarginen var 35,9 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var –.
Hvor solid er Gio Vin AS?
Egenkapitalandelen var 87,6 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,14 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Gio Vin AS?
Likviditetsgrad 1 var 8,04 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Gio Vin AS i Handel?
Gio Vin AS er nr. 36 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 23 av 11 289. Omsetningen endret seg 28,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 821259762
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.340)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 6. august 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Conrad Mohrs veg 18, 5072 BERGEN
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 20. august 2018
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 89 | 83 | 90 | |
| Rang | 491 | 505 | 36 | |
| Driftsmargin | 39,7 % | 39,6 % | 35,9 % | |
| Totalrentabilitet | 31,9 % | 27,6 % | – | |
| Egenkapitalandel | 77,0 % | 89,4 % | 87,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,34 | 9,45 | 8,04 | |
| Omsetningsvekst | – | −3,4 % | 28,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK | 1,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | – |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 1,5 MNOK | 1,7 MNOK | 2,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,5 MNOK | 1,7 MNOK | 2,2 MNOK |
| Egenkapital | 1,1 MNOK | 1,5 MNOK | 1,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,1 MNOK | 1,5 MNOK | 1,9 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6449637.
Videre
Lignende selskaper
- BM Auto AS indeks 91, nr. 30 · sammenlign
- Synera Holding AS indeks 91, nr. 31 · sammenlign
- Sandvik Matlykke AS indeks 90, nr. 32 · sammenlign
- Playlot AS indeks 90, nr. 33 · sammenlign
- Autotrim AS indeks 90, nr. 35 · sammenlign