Laminathuset Combi Craft AS
Score · regnskapsår 2025
59av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 65 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 173 av 489 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 658 av 2 085 · Industri
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 29 og soliditet 85 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Laminathuset Combi Craft AS ligger 7 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 52 blant 489 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,9 % (median 4,7 %) og egenkapitalandel 72,3 % (median 41,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 27 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 0,9 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | 0,7 % | 4,1 % |
| Totalrentabilitet | 3,0 % | 9,5 % |
| Egenkapitalandel | 72,3 % | 41,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,38 | 1,30 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,80 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | −1,6 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 3,80 MNOK | 1,71 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 59 gjør Laminathuset Combi Craft AS det bedre enn 65 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (489 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Laminathuset Combi Craft AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Laminathuset Combi Craft AS har score 59 for 2025, rang 658 av 2 085 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 90 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,80 mot median 1,73. Soliditet: persentil 85 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 72,3 % mot median 41,9 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 29 mot sammenlignbare, driftsmargin 0,9 % mot median 4,7 %. Vekst: persentil 30 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −1,6 % mot median 5,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Laminathuset Combi Craft AS hadde en driftsmargin på 0,9 % og en egenkapitalandel på 72,3 % i 2025, og er nr. 658 av 2 085 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 4,9 % til 0,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 9 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 9 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −2,4 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 29 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 85 | vekt 25 % |
| Likviditet | 90 | vekt 15 % |
| Vekst | 30 | vekt 15 % |
| Konsistens | 74 | vekt 15 % |
Varighet: 64 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Laminathuset Combi Craft AS?
Driftsmarginen var 0,9 % i 2025, mot en median på 4,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,0 %.
Hvor solid er Laminathuset Combi Craft AS?
Egenkapitalandelen var 72,3 % i 2025 (median 41,9 %). Gjeldsgraden var 0,38 (median 1,30).
Hvordan er likviditeten i Laminathuset Combi Craft AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,80 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Laminathuset Combi Craft AS i Industri?
Laminathuset Combi Craft AS er nr. 658 av 2 085 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 173 av 489. Omsetningen endret seg −1,6 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 819680752
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Industri (16.210)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 7 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 5. oktober 1970 56 år i drift
- Aksjekapital
- 2,91 MNOK
- Forretningsadresse
- Karen Sogns vei 51, 3275 SVARSTAD (LARVIK)
- Kommune
- Larvik rang 4 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Truls Helge Strøm
- Styrets leder
- Truls Helge Strøm
- Varamedlem
- Stian Strøm
- Revisor
- BDO AS
- Regnskapsfører
- Azets Insight AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 63 | 71 | 59 | |
| Rang | 604 | 250 | 658 | |
| Driftsmargin | 3,1 % | 4,9 % | 0,9 % | |
| Totalrentabilitet | 7,4 % | 12,5 % | 3,0 % | |
| Egenkapitalandel | 62,6 % | 73,4 % | 72,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,73 | 3,88 | 3,80 | |
| Omsetningsvekst | – | 6,7 % | −1,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 25,3 MNOK | 27,0 MNOK | 26,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,8 MNOK | 1,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,5 MNOK | 1,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | 1,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 12,1 MNOK | 11,6 MNOK | 11,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 11,3 MNOK | 11,1 MNOK | 11,1 MNOK |
| Egenkapital | 7,6 MNOK | 8,5 MNOK | 8,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 4,7 MNOK | 5,6 MNOK | 5,7 MNOK |
| Sum gjeld | 4,5 MNOK | 3,1 MNOK | 3,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,1 MNOK | 2,9 MNOK | 2,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6800524.
Videre
Lignende selskaper
- M Marcussen Eftf AS indeks 60, nr. 650 · sammenlign
- HITRA BYGG & Betong AS indeks 59, nr. 652 · sammenlign
- FRAMNES BÅT & Motor AS indeks 59, nr. 656 · sammenlign
- Skoppum Mekaniske Verksted AS indeks 59, nr. 659 · sammenlign
- Elpro Group AS indeks 59, nr. 660 · sammenlign