Truewest AS
Score · regnskapsår 2025
41av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 29 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 346 av 490 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 591 av 2 301 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 63 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Truewest AS ligger 10 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 490 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,6 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel −7,5 % (median 33,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17 MNOK | 23 MNOK |
| Driftsmargin | 5,6 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | 5,1 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 19,6 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | −7,5 % | 33,3 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,64 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,93 | 1,30 |
| Omsetningsvekst | 319,1 % | 8,2 % |
| Omsetning per ansatt | 0,41 MNOK | 1,74 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 41 gjør Truewest AS det bedre enn 29 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (490 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Truewest AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Truewest AS har score 41 for 2025, rang 1 591 av 2 301 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 98 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 319,1 % mot median 8,2 %. Lønnsomhet: persentil 63 mot sammenlignbare, driftsmargin 5,6 % mot median 4,3 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −7,5 % mot median 33,3 %. Likviditet: persentil 23 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,93 mot median 1,30.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −7,5 % (median 33,3 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,93 (median 1,30).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 319,1 % (median 8,2 %); likviditetsgrad 1 0,93 (median 1,30).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Truewest AS hadde en driftsmargin på 5,6 % og en egenkapitalandel på −7,5 % i 2025, og er nr. 1 591 av 2 301 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 319 % og driftsmarginen steg fra −22,6 % til 5,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 8 MNOK og 8 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 8 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 8 MNOK |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −7,5 % (median 33,3 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,93 (median 1,30).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 319,1 % (median 8,2 %); Likviditetsgrad 1 0,93 (median 1,30).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 63 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 23 | vekt 15 % |
| Vekst | 98 | vekt 15 % |
| Konsistens | 27 | vekt 15 % |
Varighet: 26 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Truewest AS?
Driftsmarginen var 5,6 % i 2025, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 19,6 %.
Hvor solid er Truewest AS?
Egenkapitalandelen var −7,5 % i 2025 (median 33,3 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Truewest AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,93 i 2025 (median 1,30). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Truewest AS i Informasjon og kommunikasjon?
Truewest AS er nr. 1 591 av 2 301 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 346 av 490. Omsetningen endret seg 319,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 818816782
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (59.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 41 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 15. mars 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Strandgaten 205, 5004 BERGEN
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 17 | 21 | 41 | |
| Rang | 2 068 | 2 138 | 1 591 | |
| Driftsmargin | −8,0 % | −22,6 % | 5,6 % | |
| Totalrentabilitet | −2,1 % | −19,6 % | 19,6 % | |
| Egenkapitalandel | −2,5 % | −26,3 % | −7,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,97 | 0,79 | 0,93 | |
| Omsetningsvekst | – | 58,2 % | 319,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,5 MNOK | 4,0 MNOK | 16,7 MNOK |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | −0,9 MNOK | 0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,3 MNOK | −1,0 MNOK | 0,9 MNOK |
| Årsresultat | −0,3 MNOK | −1,0 MNOK | 0,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,6 MNOK | 4,5 MNOK | 5,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 8,6 MNOK | 4,5 MNOK | 5,0 MNOK |
| Egenkapital | −0,2 MNOK | −1,2 MNOK | −0,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,2 MNOK | −1,2 MNOK | −0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 8,8 MNOK | 5,7 MNOK | 5,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,8 MNOK | 5,7 MNOK | 5,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7239404.
Videre
Lignende selskaper
- Get Academy AS indeks 42, nr. 1 571 · sammenlign
- Chezville AS indeks 41, nr. 1 582 · sammenlign
- Amedia Tjenestesenter AS indeks 41, nr. 1 588 · sammenlign
- Dekningspatruljen AS indeks 41, nr. 1 600 · sammenlign
- Premas AS indeks 41, nr. 1 609 · sammenlign