Bobil Oslo AS

Org.nr. 818670362 · Nittedal · Stiftet 2017 · 10 ansatte

Score · regnskapsår 2024

32av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 2 913 av 3 512 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 17 624 av 22 205 · Handel

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 5 og soliditet 5 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Bobil Oslo AS ligger 18 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 3 512 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin −4,4 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel 4,7 % (median 30,2 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter63 MNOK92 MNOK
Driftsmargin −4,4 % 2,9 % 5 %
Resultatmargin −5,6 % 2,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −8,2 % 11,9 % 5 %
Egenkapitalandel 4,7 % 30,2 % 6 %
Gjeldsgrad 20,28 2,23 4 %
Likviditetsgrad 1 2,32 1,40 82 %
Omsetningsvekst 35,6 % 5,1 % 90 %
Omsetning per ansatt6,29 MNOK4,92 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 32 gjør Bobil Oslo AS det bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 512 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Bobil Oslo AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Bobil Oslo AS hadde en driftsmargin på −4,4 % og en egenkapitalandel på 4,7 % i 2024, og er nr. 17 624 av 22 205 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 36 % og driftsmarginen falt fra 0,2 % til −4,4 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 2 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −2,7 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −2,7 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 1,6 MNOK 1,0 2 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 4,7 % (median 30,2 %).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −5,6 % (median 2,7 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −4,4 % (median 2,9 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet5 vekt 30 %
Soliditet5 vekt 25 %
Likviditet82 vekt 15 %
Vekst90 vekt 15 %
Konsistens24 vekt 15 %

Varighet: 28 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Bobil Oslo AS?

Driftsmarginen var −4,4 % i 2024, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −8,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Bobil Oslo AS?

Egenkapitalandelen var 4,7 % i 2024 (median 30,2 %). Gjeldsgraden var 20,28 (median 2,23).

Hvordan er likviditeten i Bobil Oslo AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,32 i 2024 (median 1,40).

Hvordan står Bobil Oslo AS i Handel?

Bobil Oslo AS er nr. 17 624 av 22 205 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 2 913 av 3 512. Omsetningen endret seg 35,6 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
818670362
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Handel (47.810)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
10 registrert 10. september 2026
Stiftet
13. februar 2017 9 år i drift
Aksjekapital
9,55 MNOK
Forretningsadresse
Gamle Glittrevei 11, 1484 HAKADAL (NITTEDAL)
Kommune
Nittedal rang 3–13 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
3
Største eier
44,9 %
Fordeling
selskaper 47 % · privatpersoner 3 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
5 %

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks243233
Rang17 78917 62418 018
Driftsmargin0,2 %−4,4 %−1,1 %
Totalrentabilitet0,7 %−8,2 %−2,3 %
Egenkapitalandel1,8 %4,7 %8,8 %
Likviditetsgrad 12,152,323,32
Omsetningsvekst–35,6 %11,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter46,3 MNOK62,9 MNOK70,0 MNOK
Driftsresultat0,1 MNOK−2,7 MNOK−0,8 MNOK
Resultat før skatt−0,5 MNOK−3,5 MNOK−1,8 MNOK
Skattekostnad−0,1 MNOK−0,8 MNOK−0,4 MNOK
Årsresultat−0,4 MNOK−2,7 MNOK−1,4 MNOK
Finanskostnader0,7 MNOK0,8 MNOK1,0 MNOK
Sum eiendeler29,2 MNOK33,0 MNOK34,2 MNOK
Omløpsmidler28,2 MNOK31,4 MNOK32,3 MNOK
Egenkapital0,5 MNOK1,6 MNOK3,0 MNOK
Opptjent egenkapital−0,3 MNOK−3,0 MNOK−4,4 MNOK
Sum gjeld28,7 MNOK31,5 MNOK31,2 MNOK
Kortsiktig gjeld13,1 MNOK13,5 MNOK9,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6132397.

Lignende selskaper