Oslo Klatresenter AS
Score · regnskapsår 2023
58av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 87 av 251 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 358 av 978 · Kultur og fritid
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 63 og soliditet 69 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Oslo Klatresenter AS ligger 9 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 251 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 8,3 % (median 4,2 %) og egenkapitalandel 49,0 % (median 34,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 41 MNOK | 18 MNOK |
| Driftsmargin | 8,3 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 8,2 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 14,0 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 49,0 % | 34,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,04 | 1,62 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,05 | 1,20 |
| Omsetningsvekst | – | −0,4 % |
| Omsetning per ansatt | 0,39 MNOK | 0,50 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 58 gjør Oslo Klatresenter AS det bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (251 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Oslo Klatresenter AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Oslo Klatresenter AS hadde en driftsmargin på 8,3 % og en egenkapitalandel på 49,0 % i 2023, og er nr. 358 av 978 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 12 MNOK og 38 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 26 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 38 MNOK |
| P/B | 1,0 | 12 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,6 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 63 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 69 | vekt 25 % |
| Likviditet | 41 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 44 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Oslo Klatresenter AS?
Driftsmarginen var 8,3 % i 2023, mot en median på 4,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,0 %.
Hvor solid er Oslo Klatresenter AS?
Egenkapitalandelen var 49,0 % i 2023 (median 34,4 %). Gjeldsgraden var 1,04 (median 1,62).
Hvordan er likviditeten i Oslo Klatresenter AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,05 i 2023 (median 1,20).
Hvordan står Oslo Klatresenter AS i Kultur og fritid?
Oslo Klatresenter AS er nr. 358 av 978 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 87 av 251.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 815905202
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (93.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 105 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 19. august 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 5,28 MNOK
- Forretningsadresse
- Olaf Helsets vei 5, 0694 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.osloklatresenter.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 58 | 54 | 41 | |
| Rang | 358 | 429 | 681 | |
| Driftsmargin | 8,3 % | 6,6 % | 1,2 % | |
| Totalrentabilitet | 14,0 % | 11,5 % | 3,6 % | |
| Egenkapitalandel | 49,0 % | 47,9 % | 40,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,05 | 1,18 | 0,86 | |
| Omsetningsvekst | – | 1,3 % | −0,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 40,5 MNOK | 41,1 MNOK | 40,9 MNOK |
| Driftsresultat | 3,4 MNOK | 2,7 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,3 MNOK | 2,9 MNOK | 0,6 MNOK |
| Årsresultat | 2,6 MNOK | 2,3 MNOK | 0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 24,3 MNOK | 25,5 MNOK | 21,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 12,7 MNOK | 15,6 MNOK | 10,8 MNOK |
| Egenkapital | 11,9 MNOK | 12,2 MNOK | 8,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,6 MNOK | 2,9 MNOK | 3,4 MNOK |
| Sum gjeld | 12,4 MNOK | 13,3 MNOK | 12,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 12,1 MNOK | 13,2 MNOK | 12,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 4873715.
Videre
Lignende selskaper
- HAFJELL - Kvitfjell Alpin AS indeks 57, nr. 359 · sammenlign
- Skuespiller- og Danseralliansen AS indeks 57, nr. 362 · sammenlign
- Grottebadet AS indeks 57, nr. 363 · sammenlign
- Voss Gondol AS indeks 57, nr. 368 · sammenlign
- Evje Golfpark AS indeks 57, nr. 371 · sammenlign