Ise Utvikling AS

Org.nr. 815447352 · Fauske · Stiftet 2015 · 7 ansatte

Score · regnskapsår 2025

31av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 398 av 475 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 034 av 2 482 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 14 og soliditet 17 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Ise Utvikling AS ligger 20 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 475 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −6,9 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 10,0 % (median 31,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter33 MNOK20 MNOK
Driftsmargin −6,9 % 5,0 % 14 %
Resultatmargin −7,6 % 4,9 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −11,9 % 13,8 % 14 %
Egenkapitalandel 10,0 % 31,1 % 21 %
Gjeldsgrad 9,02 1,81 13 %
Likviditetsgrad 1 1,35 1,42 47 %
Omsetningsvekst 1 163,3 % 9,1 % 99 %
Omsetning per ansatt4,70 MNOK1,85 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 31 gjør Ise Utvikling AS det bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (475 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Ise Utvikling AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Ise Utvikling AS har score 31 for 2025, rang 2 034 av 2 482 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 99 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 1 163,3 % mot median 9,1 %.

Svakest: Konsistens: persentil 6 mot sammenlignbare. Lønnsomhet: persentil 14 mot sammenlignbare, driftsmargin −6,9 % mot median 5,0 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Ise Utvikling AS hadde en driftsmargin på −6,9 % og en egenkapitalandel på 10,0 % i 2025, og er nr. 2 034 av 2 482 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 1 163 % og driftsmarginen steg fra −81,3 % til −6,9 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 2 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −2,0 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −2,3 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 1,9 MNOK 1,0 2 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 10,0 % (median 31,1 %).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −7,6 % (median 4,9 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −6,9 % (median 5,0 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet14 vekt 30 %
Soliditet17 vekt 25 %
Likviditet47 vekt 15 %
Vekst99 vekt 15 %
Konsistens6 vekt 15 %

Varighet: 22 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Ise Utvikling AS?

Driftsmarginen var −6,9 % i 2025, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −11,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Ise Utvikling AS?

Egenkapitalandelen var 10,0 % i 2025 (median 31,1 %). Gjeldsgraden var 9,02 (median 1,81).

Hvordan er likviditeten i Ise Utvikling AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,35 i 2025 (median 1,42).

Hvordan står Ise Utvikling AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

Ise Utvikling AS er nr. 2 034 av 2 482 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 398 av 475. Omsetningen endret seg 1 163,3 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
815447352
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
7 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
18. mai 2015 11 år i drift
Aksjekapital
0,09 MNOK
Forretningsadresse
Follaveien 73, 8208 FAUSKE
Kommune
Fauske rang 18 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Daglig leder
John Håkon Næstby Eilertsen
Styrets leder
Øystein Andreas Skaland
Styremedlem
Gisela Hansen Gulstad
Revisor
Fauske Revisjon AS
Regnskapsfører
Sparebank 1 Regnskapshuset Nord-Norge AS

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–1331
Rang–2 3722 034
Driftsmargin–−81,3 %−6,9 %
Totalrentabilitet−25,8 %−11,2 %−11,9 %
Egenkapitalandel83,0 %0,7 %10,0 %
Likviditetsgrad 15,881,221,35
Omsetningsvekst––1 163,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter–2,6 MNOK32,9 MNOK
Driftsresultat0,0 MNOK−2,1 MNOK−2,3 MNOK
Resultat før skatt0,0 MNOK−2,3 MNOK−2,5 MNOK
Årsresultat0,0 MNOK−1,8 MNOK−2,0 MNOK
Finanskostnader–0,2 MNOK0,2 MNOK
Sum eiendeler0,1 MNOK18,9 MNOK19,1 MNOK
Omløpsmidler0,1 MNOK18,2 MNOK17,4 MNOK
Egenkapital0,1 MNOK0,1 MNOK1,9 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK−1,8 MNOK−3,8 MNOK
Sum gjeld0,0 MNOK18,8 MNOK17,2 MNOK
Kortsiktig gjeld0,0 MNOK14,9 MNOK12,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 7153105.