Quick Style AS
Score · regnskapsår 2024
87av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 7 av 344 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 13 av 947 · Undervisning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 97 og soliditet 86 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Quick Style AS ligger 36 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 344 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 16,3 % (median 2,5 %) og egenkapitalandel 55,3 % (median 20,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11 MNOK | 21 MNOK |
| Driftsmargin | 16,3 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 16,6 % | 2,2 % |
| Totalrentabilitet | 69,7 % | 5,4 % |
| Egenkapitalandel | 55,3 % | 20,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,81 | 3,05 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,03 | 1,15 |
| Omsetningsvekst | – | 6,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 87 gjør Quick Style AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (344 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Quick Style AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Quick Style AS hadde en driftsmargin på 16,3 % og en egenkapitalandel på 55,3 % i 2024, og er nr. 13 av 947 rangerte selskaper i Undervisning.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra −58,4 % til 55,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 16 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 14 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 16 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 16,3 % (median 2,5 %); Egenkapitalandel 55,3 % (median 20,4 %); Likviditetsgrad 1 2,03 (median 1,15).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,6 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −5,7 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 97 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 86 | vekt 25 % |
| Likviditet | 84 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 74 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Quick Style AS?
Driftsmarginen var 16,3 % i 2024, mot en median på 2,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 69,7 %.
Hvor solid er Quick Style AS?
Egenkapitalandelen var 55,3 % i 2024 (median 20,4 %). Gjeldsgraden var 0,81 (median 3,05).
Hvordan er likviditeten i Quick Style AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,03 i 2024 (median 1,15).
Hvordan står Quick Style AS i Undervisning?
Quick Style AS er nr. 13 av 947 rangerte selskaper i Undervisning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 7 av 344.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 814098052
- Org.form
- AS
- Sektor
- Undervisning (85.529)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 20. august 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Lindebergveien 51C, 1069 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.thequickstyle.com
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 87 | 18 | |
| Rang | – | 13 | 823 | |
| Driftsmargin | – | 16,3 % | −10,4 % | |
| Totalrentabilitet | 0,0 % | 69,7 % | −44,4 % | |
| Egenkapitalandel | −58,4 % | 55,3 % | 11,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,63 | 2,03 | 0,46 | |
| Omsetningsvekst | – | – | −23,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | 10,9 MNOK | 8,3 MNOK |
| Driftsresultat | – | 1,8 MNOK | −0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 1,8 MNOK | −1,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 1,4 MNOK | −1,3 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,1 MNOK | 2,7 MNOK | 1,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 2,4 MNOK | 0,8 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 1,5 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,1 MNOK | 1,4 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,1 MNOK | 1,2 MNOK | 1,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 1,2 MNOK | 1,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6337821.
Videre
Lignende selskaper
- Oasen Holding Søgne AS indeks 88, nr. 8 · sammenlign
- Voll Skole AS indeks 88, nr. 10 · sammenlign
- Discover North AS indeks 88, nr. 12 · sammenlign
- Stamina Kurssenter AS indeks 87, nr. 15 · sammenlign
- Langedrag Naturpark AS indeks 87, nr. 16 · sammenlign