Tøffa AS
Score · regnskapsår 2024
64av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 152 av 612 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 299 av 1 188 · Transport og lagring
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 53 og soliditet 76 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Tøffa AS ligger 13 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 610 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 3,1 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 68,3 % (median 34,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 3,1 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 369,4 % | 4,6 % |
| Totalrentabilitet | 14,5 % | 9,6 % |
| Egenkapitalandel | 68,3 % | 34,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,46 | 1,33 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,12 | 1,54 |
| Omsetningsvekst | – | 3,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 64 gjør Tøffa AS det bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (612 selskaper) i 2024.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Tøffa AS hadde en driftsmargin på 3,1 % og en egenkapitalandel på 68,3 % i 2024, og er nr. 299 av 1 188 rangerte selskaper i Transport og lagring.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2023 til 2024.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 35 MNOK og 66 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 66 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 35 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 53 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 76 | vekt 25 % |
| Likviditet | 67 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 63 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tøffa AS?
Driftsmarginen var 3,1 % i 2024, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,5 %.
Hvor solid er Tøffa AS?
Egenkapitalandelen var 68,3 % i 2024 (median 34,9 %). Gjeldsgraden var 0,46 (median 1,33).
Hvordan er likviditeten i Tøffa AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,12 i 2024 (median 1,54).
Hvordan står Tøffa AS i Transport og lagring?
Tøffa AS er nr. 299 av 1 188 rangerte selskaper i Transport og lagring for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 152 av 612.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 812694022
- Org.form
- AS
- Sektor
- Transport og lagring (49.410)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 9. oktober 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 2,60 MNOK
- Forretningsadresse
- Robotvegen 3, 4340 BRYNE (KLEPP)
- Kommune
- Klepp rang 1 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Atle Friestad
- Styrets leder
- Terje Ree
- Styremedlem
- Atle Lunde
- Styremedlem
- Asle Friestad
- Styremedlem
- Øyvind Tveit
- Styremedlem
- Atle Friestad
- Revisor
- Credo Revisjon AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 64 | – | |
| Rang | – | 299 | – | |
| Driftsmargin | – | 3,1 % | – | |
| Totalrentabilitet | 16,0 % | 14,5 % | 6,8 % | |
| Egenkapitalandel | 68,2 % | 68,3 % | 70,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,83 | 2,12 | 2,28 | |
| Omsetningsvekst | – | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | 1,8 MNOK | – |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | 0,1 MNOK | −0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 7,5 MNOK | 6,7 MNOK | 3,1 MNOK |
| Årsresultat | 7,5 MNOK | 6,7 MNOK | 3,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 51,3 MNOK | 50,6 MNOK | 53,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 12,6 MNOK | 12,2 MNOK | 15,1 MNOK |
| Egenkapital | 34,9 MNOK | 34,6 MNOK | 37,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 22,3 MNOK | 22,0 MNOK | 25,1 MNOK |
| Sum gjeld | 16,3 MNOK | 16,1 MNOK | 15,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,5 MNOK | 5,8 MNOK | 6,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5672461.
Videre
Lignende selskaper
- Ustad Transport AS indeks 64, nr. 293 · sammenlign
- Rudmoen Transport AS indeks 64, nr. 300 · sammenlign
- Andebu Krantransport AS indeks 64, nr. 301 · sammenlign
- 24/7 Logistikk AS indeks 64, nr. 302 · sammenlign
- Agritrans AS indeks 64, nr. 303 · sammenlign