Ottestad Bilverksted AS
Score · regnskapsår 2025
49av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 157 av 291 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 871 av 1 691 · Annen tjenesteyting
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 77 og soliditet 20 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Ottestad Bilverksted AS ligger 2 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 291 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 9,9 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel 11,4 % (median 29,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 9,9 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | 9,5 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | 31,7 % | 15,5 % |
| Egenkapitalandel | 11,4 % | 29,9 % |
| Gjeldsgrad | 7,74 | 2,13 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,78 | 1,30 |
| Omsetningsvekst | 25,8 % | 5,5 % |
| Omsetning per ansatt | 1,83 MNOK | 1,47 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 49 gjør Ottestad Bilverksted AS det bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (291 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Ottestad Bilverksted AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Ottestad Bilverksted AS har score 49 for 2025, rang 871 av 1 691 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 88 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 25,8 % mot median 5,5 %. Lønnsomhet: persentil 77 mot sammenlignbare, driftsmargin 9,9 % mot median 5,8 %.
Svakest: Likviditet: persentil 10 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,78 mot median 1,30. Soliditet: persentil 20 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 11,4 % mot median 29,9 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,78 (median 1,30).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 25,8 % (median 5,5 %); likviditetsgrad 1 0,78 (median 1,30).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Ottestad Bilverksted AS hadde en driftsmargin på 9,9 % og en egenkapitalandel på 11,4 % i 2025, og er nr. 871 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 26 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 13 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 11 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 13 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,78 (median 1,30).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 25,8 % (median 5,5 %); Likviditetsgrad 1 0,78 (median 1,30).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 77 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 20 | vekt 25 % |
| Likviditet | 10 | vekt 15 % |
| Vekst | 88 | vekt 15 % |
| Konsistens | 42 | vekt 15 % |
Varighet: 41 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ottestad Bilverksted AS?
Driftsmarginen var 9,9 % i 2025, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 31,7 %.
Hvor solid er Ottestad Bilverksted AS?
Egenkapitalandelen var 11,4 % i 2025 (median 29,9 %). Gjeldsgraden var 7,74 (median 2,13).
Hvordan er likviditeten i Ottestad Bilverksted AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,78 i 2025 (median 1,30). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Ottestad Bilverksted AS i Annen tjenesteyting?
Ottestad Bilverksted AS er nr. 871 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 157 av 291. Omsetningen endret seg 25,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 812045482
- Org.form
- AS
- Sektor
- Annen tjenesteyting (95.310)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 8 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 9. august 1934 92 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Stangebyveien 17, 3140 NØTTERØY (FÆRDER)
- Kommune
- Færder rang 8–17 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 32 | 41 | 49 | |
| Rang | 1 195 | 1 097 | 871 | |
| Driftsmargin | 4,6 % | 10,2 % | 9,9 % | |
| Totalrentabilitet | 18,0 % | 32,4 % | 31,7 % | |
| Egenkapitalandel | 14,3 % | 12,6 % | 11,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,62 | 0,90 | 0,78 | |
| Omsetningsvekst | – | 0,1 % | 25,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11,6 MNOK | 11,7 MNOK | 14,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,5 MNOK | 1,2 MNOK | 1,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 1,1 MNOK | 1,4 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,8 MNOK | 1,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,0 MNOK | 3,7 MNOK | 4,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,9 MNOK | 2,1 MNOK | 2,7 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 2,6 MNOK | 3,2 MNOK | 4,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,4 MNOK | 2,4 MNOK | 3,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6662930.
Videre
Lignende selskaper
- Torsvang Maskin AS indeks 50, nr. 846 · sammenlign
- Carshine Oslo AS indeks 50, nr. 854 · sammenlign
- Tveita Bilservice AS indeks 49, nr. 863 · sammenlign
- Tekstil-Vask AS indeks 49, nr. 879 · sammenlign
- H2 Frisør AS indeks 49, nr. 880 · sammenlign