Sternuus AS
Score · regnskapsår 2025
87av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 5 av 536 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 11 av 885 · Undervisning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 97 og soliditet 82 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Sternuus AS ligger 38 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 536 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 50,1 % (median 3,2 %) og egenkapitalandel 68,2 % (median 31,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 50,1 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | 23,6 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | 78,6 % | 8,5 % |
| Egenkapitalandel | 68,2 % | 31,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,47 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,47 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | 70,7 % | 4,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 87 gjør Sternuus AS det bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (536 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Sternuus AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Sternuus AS har score 87 for 2025, rang 11 av 885 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 97 mot sammenlignbare, driftsmargin 50,1 % mot median 3,2 %. Vekst: persentil 92 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 70,7 % mot median 4,5 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Sternuus AS hadde en driftsmargin på 50,1 % og en egenkapitalandel på 68,2 % i 2025, og er nr. 11 av 885 rangerte selskaper i Undervisning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 29,2 % til 50,1 % og omsetningen økte med 71 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 9 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 9 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 50,1 % (median 3,2 %); Egenkapitalandel 68,2 % (median 31,6 %); Likviditetsgrad 1 3,47 (median 1,43).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 135,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −5,7 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 97 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 82 | vekt 25 % |
| Likviditet | 87 | vekt 15 % |
| Vekst | 92 | vekt 15 % |
| Konsistens | 69 | vekt 15 % |
Varighet: 83 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sternuus AS?
Driftsmarginen var 50,1 % i 2025, mot en median på 3,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 78,6 %.
Hvor solid er Sternuus AS?
Egenkapitalandelen var 68,2 % i 2025 (median 31,6 %). Gjeldsgraden var 0,47 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Sternuus AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,47 i 2025 (median 1,43).
Hvordan står Sternuus AS i Undervisning?
Sternuus AS er nr. 11 av 885 rangerte selskaper i Undervisning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 av 536. Omsetningen endret seg 70,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 811896802
- Org.form
- AS
- Sektor
- Undervisning (85.510)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 3. mars 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,04 MNOK
- Forretningsadresse
- Ombergveien 30, 0283 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 4. mai 2013
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 636700G5ZZOYY4P11Y44 fornyes 6. august 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 80 | 87 | |
| Rang | – | 54 | 11 | |
| Driftsmargin | 16,0 % | 29,2 % | 50,1 % | |
| Totalrentabilitet | 4,5 % | 23,0 % | 78,6 % | |
| Egenkapitalandel | 32,8 % | 43,0 % | 68,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 6,60 | 3,47 | |
| Omsetningsvekst | – | 279,3 % | 70,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,3 MNOK | 1,3 MNOK | 2,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK | 1,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,3 MNOK | 1,7 MNOK | 1,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 1,6 MNOK | 1,4 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK | 1,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK | 0,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6970974.
Videre
Lignende selskaper
- Stangeland Trafikkskole AS indeks 87, nr. 7 · sammenlign
- Arbeidsmiljøspesialistene AS indeks 87, nr. 9 · sammenlign
- Isogaisa Siida AS indeks 87, nr. 12 · sammenlign
- Nts AS indeks 86, nr. 14 · sammenlign
- Datsja AS indeks 86, nr. 15 · sammenlign