Rangering Transport og lagring 2025
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2025
Kvartiler blant de 1 364 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0,1 % | 3,9 % | 10,3 % |
| Resultatmargin | −0,8 % | 3,6 % | 10,2 % |
| Totalrentabilitet | 0,7 % | 8,7 % | 18,4 % |
| Egenkapitalandel | 11,5 % | 30,9 % | 52,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,79 | 1,85 | 4,89 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 1,36 | 2,11 |
| Omsetningsvekst | −3,3 % | 7,0 % | 21,3 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 618 · Store: 83 · Små: 314 · Mellomstore: 349. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2025
Best i hver kategori · 2025
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2025
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 51 | Tretransport AS | Smånr. 12 i klassen | 80 | 10,8 % | 66,2 % | 2,89 | 17,7 % | 16 MNOK |
| 52 | Vesterålen Distribusjon AS | Mikronr. 22 i klassen | 80 | 81,7 % | 88,9 % | 3,84 | 1 222,4 % | 2 MNOK |
| 53 | Ozzy-Trans AS | Mikronr. 23 i klassen | 80 | 18,1 % | 84,1 % | 7,88 | 20,4 % | 6 MNOK |
| 54 | Stian Røyset Transport AS | Smånr. 13 i klassen | 79 | 23,2 % | 86,0 % | 5,08 | 5,9 % | 12 MNOK |
| 55 | Bråthen Maskinstasjon AS | Smånr. 14 i klassen | 79 | 17,2 % | 62,3 % | 2,43 | 45,3 % | 15 MNOK |
| 56 | Norbase AS | Mellomstorenr. 15 i klassen | 79 | 19,6 % | 47,4 % | 1,47 | 32,0 % | 96 MNOK |
| 57 | Taxi Ballangen AS | Mikronr. 24 i klassen | 79 | 21,5 % | 87,4 % | 7,94 | −0,5 % | 1 MNOK |
| 58 | Soelberg Transport AS | Mellomstorenr. 16 i klassen | 79 | 8,7 % | 50,0 % | 2,03 | 11,6 % | 83 MNOK |
| 59 | Skybert-Pt AS | Mikronr. 25 i klassen | 79 | 31,8 % | 42,6 % | 2,81 | 574,6 % | 2 MNOK |
| 60 | Lavik AS | Mikronr. 26 i klassen | 79 | 15,1 % | 74,9 % | 5,36 | 12,6 % | 10 MNOK |
| 61 | Strømsli Transport AS | Smånr. 15 i klassen | 79 | 17,2 % | 54,9 % | 1,99 | 29,8 % | 20 MNOK |
| 62 | Klaustad Transport AS | Mellomstorenr. 17 i klassen | 79 | 5,3 % | 56,3 % | 2,12 | 52,6 % | 63 MNOK |
| 63 | Dansegledebussen AS | Mikronr. 27 i klassen | 79 | 9,4 % | 93,3 % | 13,64 | 5,0 % | 5 MNOK |
| 64 | Wilhelmsen New Energy AS | Mellomstorenr. 18 i klassen | 79 | 89,1 % | 90,9 % | 2,26 | 42,9 % | 354 MNOK |
| 65 | RB Nordic AS | Mikronr. 28 i klassen | 79 | 29,9 % | 64,6 % | 1,92 | 27,0 % | 1 MNOK |
| 66 | Haug's Budbil AS | Mikronr. 29 i klassen | 79 | 11,8 % | 82,6 % | 17,72 | 24,0 % | 2 MNOK |
| 67 | Crewtaxi AS | Smånr. 16 i klassen | 79 | 18,1 % | 69,9 % | 3,29 | 0,3 % | 10 MNOK |
| 68 | Marius Kirkeland Transport AS | Mikronr. 30 i klassen | 79 | 30,9 % | 85,2 % | 3,35 | −8,3 % | 4 MNOK |
| 69 | Dalen Parkering AS | Mellomstorenr. 19 i klassen | 79 | 39,5 % | 60,4 % | 1,82 | 3,8 % | 79 MNOK |
| 70 | Arctic Buss AS | Mikronr. 31 i klassen | 78 | 29,3 % | 83,5 % | 2,21 | 9,2 % | 7 MNOK |
| 71 | M Emilsen AS | Mikronr. 32 i klassen | 78 | 26,0 % | 72,2 % | 1,70 | 107,2 % | 4 MNOK |
| 72 | Rostad Transport AS | Smånr. 17 i klassen | 78 | 26,2 % | 58,5 % | 1,59 | 39,2 % | 12 MNOK |
| 73 | Stian Østby Transport AS | Smånr. 18 i klassen | 78 | 14,9 % | 80,2 % | 3,79 | 6,2 % | 16 MNOK |
| 74 | Ramberg Container Transport AS | Mellomstorenr. 20 i klassen | 78 | 10,3 % | 45,3 % | 1,64 | 25,5 % | 67 MNOK |
| 75 | A. Bakke Transport AS | Mikronr. 33 i klassen | 78 | 18,7 % | 83,4 % | 3,76 | 7,3 % | 7 MNOK |
| 76 | Eigersund Parkering AS | Mikronr. 34 i klassen | 78 | 8,5 % | 90,8 % | 10,83 | 5,2 % | 2 MNOK |
| 77 | Dpark AS | Smånr. 19 i klassen | 78 | 19,1 % | 66,7 % | 2,92 | 1,8 % | 48 MNOK |
| 78 | Niko Transport AS | Mikronr. 35 i klassen | 78 | 21,3 % | 67,3 % | 4,49 | 8,7 % | 6 MNOK |
| 79 | North Cape Tours AS | Smånr. 20 i klassen | 78 | 28,2 % | 72,9 % | 3,32 | −5,1 % | 13 MNOK |
| 80 | Møll Bussreiser AS | Mikronr. 36 i klassen | 78 | 8,1 % | 75,9 % | 3,56 | 52,4 % | 3 MNOK |
| 81 | Circle K Transport AS | Mellomstorenr. 21 i klassen | 78 | 5,9 % | 52,9 % | 2,12 | 95,9 % | 248 MNOK |
| 82 | Harald S Lian Transport AS | Mikronr. 37 i klassen | 78 | 9,7 % | 78,9 % | 11,46 | 40,9 % | 4 MNOK |
| 83 | Transportpartner Gods AS | Smånr. 21 i klassen | 78 | 12,1 % | 79,4 % | 4,83 | −4,3 % | 16 MNOK |
| 84 | Acme Buss AS | Mikronr. 38 i klassen | 78 | 18,4 % | 55,1 % | 3,36 | 47,4 % | 10 MNOK |
| 85 | Acas Kjøl og Frys AS | Mikronr. 39 i klassen | 77 | 20,9 % | 72,4 % | 3,04 | 95,4 % | 1 MNOK |
| 86 | Tetlie Transport AS | Mikronr. 40 i klassen | 77 | 20,2 % | 93,9 % | 18,37 | 3,5 % | 4 MNOK |
| 87 | Fløttum Transport AS | Mikronr. 41 i klassen | 77 | 16,9 % | 52,0 % | 2,08 | 321,7 % | 3 MNOK |
| 88 | Scandinavian Travel Service AS | Smånr. 22 i klassen | 77 | 5,4 % | 52,4 % | 3,97 | 95,8 % | 12 MNOK |
| 89 | Modalen-Eksingedalen Billag AS | Smånr. 23 i klassen | 77 | 12,6 % | 64,1 % | 2,05 | 27,4 % | 44 MNOK |
| 90 | Bråten Transport AS | Smånr. 24 i klassen | 77 | 11,0 % | 70,7 % | 2,79 | 7,4 % | 29 MNOK |
| 91 | Collicare Special AS | Smånr. 25 i klassen | 77 | 14,9 % | 55,5 % | 2,36 | 23,5 % | 14 MNOK |
| 92 | Gerardo Lagerdrift AS | Mellomstorenr. 22 i klassen | 77 | 20,1 % | 42,8 % | 1,64 | 21,3 % | 52 MNOK |
| 93 | Ålesund Supply AS | Smånr. 26 i klassen | 76 | 15,6 % | 77,1 % | 4,38 | −8,2 % | 14 MNOK |
| 94 | T.E. Sørli Transport AS | Mikronr. 42 i klassen | 76 | 11,5 % | 82,1 % | 5,29 | 11,6 % | 7 MNOK |
| 95 | DHL GLOBAL FORWARDING (NORWAY) AS | Storenr. 5 i klassen | 76 | 3,4 % | 62,1 % | 2,56 | 6,2 % | 1 190 MNOK |
| 96 | Flintegård AS | Mikronr. 43 i klassen | 76 | 34,5 % | 89,6 % | 17,94 | −19,4 % | 3 MNOK |
| 97 | Svendsen Frakt AS | Smånr. 27 i klassen | 76 | 10,6 % | 53,5 % | 2,24 | 24,9 % | 12 MNOK |
| 98 | Mikalsen Maskin AS | Smånr. 28 i klassen | 76 | 16,2 % | 45,3 % | 2,13 | 62,5 % | 17 MNOK |
| 99 | Holtet Transport AS | Mikronr. 44 i klassen | 76 | 28,1 % | 80,0 % | 4,68 | 9,7 % | 10 MNOK |
| 100 | Bjørn Lindsetmo AS | Smånr. 29 i klassen | 76 | 19,7 % | 72,2 % | 1,59 | 14,1 % | 19 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 441. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling 2Xa Solutions AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning 7 Stars Service AS · siste regnskap 2024
- konkurs A Martinsen Logistics AS · siste regnskap 2024
- konkurs A til Å Transport AS · siste regnskap 2025
- konkurs A&G Transport AS · siste regnskap 2024
- konkurs A2b Logistics AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A2z Transport AS · siste regnskap 2025
- konkurs A6 Power AS · siste regnskap 2024
- konkurs Aarekol Trafikktjenester AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Abbadii AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abdex Transport AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Access Air Charter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ad-Frakt AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Addo Logistikk AS · siste regnskap 2024
- konkurs Agder Maskintransport AS · siste regnskap 2022
- status.deleted Air 2021 AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aiscandic AS · siste regnskap 2025
- konkurs ALBERT & Værnes Flyttebyrå AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alfa Limousine AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa&Omega AS · siste regnskap 2025
- konkurs Alltrans AS · siste regnskap 2023
- konkurs Alpha Cargo AS · siste regnskap 2024
- under avvikling ALPHA TRANSPORT & Import AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andersens Eiendom AS · siste regnskap 2025
- konkurs ANDREASSEN & Fredheim Maskin AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Anneberg Transport Norge AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arne Sæther Transportservice AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arnøy Transport og Graveservice AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AS NORDLANDSFLY · siste regnskap 2025
- under avvikling AS STEIN BROKERS · siste regnskap 2026
- under avvikling Asker og Bærum Tour AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Asker Transport AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Asmara 91 Transport AS · siste regnskap 2025
- konkurs Asp1 AS · siste regnskap 2021
- under avvikling Assist24 Norway AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Atlas Transport AS · siste regnskap 2023
- konkurs Aurora Capital Group AS · siste regnskap 2024
- konkurs Autohjelp AS · siste regnskap 2023
- konkurs Axis Transport AS · siste regnskap 2024
- under avvikling B Jenssen Tranpsport AS · siste regnskap 2025
- under avvikling B Savvy AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Bahez Transport AS · siste regnskap 2024
- konkurs Bakkso AS · siste regnskap 2023
- konkurs Banor Holding AS · siste regnskap 2024
- konkurs Banor Transport AS · siste regnskap 2024
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Bartoldy Transport AS · siste regnskap 2024
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Barzaria AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Basic Transport AS · siste regnskap 2025
- konkurs BB Xpress AS
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning BD Transport AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.