Rangering Industri 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 2 919 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0,1 % | 4,7 % | 10,3 % |
| Resultatmargin | −0,7 % | 4,3 % | 10,2 % |
| Totalrentabilitet | 1,5 % | 9,9 % | 19,8 % |
| Egenkapitalandel | 21,6 % | 37,4 % | 57,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 1,50 | 2,95 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,11 | 1,54 | 2,30 |
| Omsetningsvekst | −5,4 % | 5,3 % | 19,8 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 817 · Mellomstore: 1 101 · Små: 707 · Store: 294. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 51 | Vossabia AS | Mellomstorenr. 15 i klassen | 84 | 36,5 % | 57,6 % | 2,21 | 77,8 % | 67 MNOK |
| 52 | Gunnebo Anja Industrier AS | Mellomstorenr. 16 i klassen | 84 | 20,4 % | 82,0 % | 5,23 | 6,0 % | 240 MNOK |
| 53 | A C SMITH & CO AS | Mellomstorenr. 17 i klassen | 83 | 44,9 % | 51,5 % | 2,02 | 52,9 % | 72 MNOK |
| 54 | Unaro Nordic AS | Mellomstorenr. 18 i klassen | 83 | 9,1 % | 67,7 % | 2,97 | 30,0 % | 94 MNOK |
| 55 | AS FRICHS CONDITORI | Mikronr. 14 i klassen | 83 | 29,7 % | 92,9 % | 13,70 | 3,2 % | 7 MNOK |
| 56 | Stokke Industri AS | Mellomstorenr. 19 i klassen | 83 | 89,6 % | 99,0 % | 605,16 | 41,8 % | 289 MNOK |
| 57 | Hernis Scan Systems AS | Mellomstorenr. 20 i klassen | 83 | 13,5 % | 81,7 % | 5,38 | 28,2 % | 333 MNOK |
| 58 | Sero AS | Mellomstorenr. 21 i klassen | 83 | 22,7 % | 73,2 % | 3,89 | 11,2 % | 186 MNOK |
| 59 | Vms Trondheim AS | Mellomstorenr. 22 i klassen | 83 | 13,4 % | 61,5 % | 2,59 | 13,6 % | 241 MNOK |
| 60 | Stålesen Mek Verksted AS | Smånr. 18 i klassen | 83 | 17,2 % | 85,5 % | 6,12 | 4,7 % | 43 MNOK |
| 61 | Nippon Sanso Norge AS | Storenr. 7 i klassen | 83 | 21,1 % | 68,1 % | 1,95 | – | 1 149 MNOK |
| 62 | Vaagland Båtbyggeri AS | Mellomstorenr. 23 i klassen | 83 | 6,4 % | 88,2 % | 6,53 | 179,9 % | 148 MNOK |
| 63 | Massiv Lust AS | Mikronr. 15 i klassen | 83 | 7,8 % | 106,7 % | 2,79 | 50,2 % | 1 MNOK |
| 64 | Propersdesign AS | Mikronr. 16 i klassen | 83 | 35,9 % | 86,9 % | 7,50 | 5,1 % | 2 MNOK |
| 65 | JOHANSEN SLIP & Mek AS | Smånr. 19 i klassen | 83 | 7,6 % | 82,1 % | 5,28 | 18,4 % | 37 MNOK |
| 66 | Otretek AS | Mellomstorenr. 24 i klassen | 83 | 11,4 % | 56,3 % | 2,31 | 45,2 % | 58 MNOK |
| 67 | Kongshavn Industri AS | Mellomstorenr. 25 i klassen | 82 | 25,6 % | 82,0 % | 4,99 | −4,1 % | 75 MNOK |
| 68 | Østfold Betongprodukter AS | Smånr. 20 i klassen | 82 | 9,9 % | 81,4 % | 4,26 | 12,8 % | 23 MNOK |
| 69 | HANSEN & Arntzen CO AS | Smånr. 21 i klassen | 82 | 15,5 % | 83,8 % | 4,82 | 22,0 % | 11 MNOK |
| 70 | Engesæter Konsulenttjenester AS | Mikronr. 17 i klassen | 82 | 39,2 % | 74,3 % | 3,87 | 7,1 % | 2 MNOK |
| 71 | Leif Skårild Atelier Øya Tre AS | Mikronr. 18 i klassen | 82 | 16,2 % | 78,7 % | 6,87 | 51,3 % | 5 MNOK |
| 72 | Gausdal Kalk AS | Smånr. 22 i klassen | 82 | 9,1 % | 85,1 % | 4,00 | 31,0 % | 14 MNOK |
| 73 | Fagpro AS | Mikronr. 19 i klassen | 82 | 9,1 % | 85,9 % | 6,92 | 16,5 % | 3 MNOK |
| 74 | SG Armaturen AS | Storenr. 8 i klassen | 82 | 18,9 % | 61,3 % | 2,42 | 15,4 % | 1 797 MNOK |
| 75 | K G Puntervold AS | Mellomstorenr. 26 i klassen | 82 | 27,1 % | 64,6 % | 2,56 | 13,8 % | 86 MNOK |
| 76 | Schottel Nordic AS | Mellomstorenr. 27 i klassen | 82 | 15,1 % | 61,8 % | 2,58 | 42,7 % | 142 MNOK |
| 77 | Tp-Products AS | Mellomstorenr. 28 i klassen | 82 | 15,9 % | 54,6 % | 2,65 | 26,0 % | 230 MNOK |
| 78 | Kongsberg Emballasje AS | Mellomstorenr. 29 i klassen | 82 | 18,4 % | 57,7 % | 2,27 | 15,7 % | 70 MNOK |
| 79 | Kepp Technology AS | Mikronr. 20 i klassen | 82 | 38,6 % | 86,0 % | 7,13 | 4 373,4 % | 1 MNOK |
| 80 | HUSNES SANDBLÅSING & Sprøytemaling AS | Smånr. 23 i klassen | 82 | 11,1 % | 75,1 % | 5,26 | 39,6 % | 26 MNOK |
| 81 | L Bergstrøm AS | Mikronr. 21 i klassen | 82 | 14,3 % | 69,2 % | 2,93 | 33,6 % | 5 MNOK |
| 82 | Pascal Drift AS | Mellomstorenr. 30 i klassen | 82 | 16,1 % | 63,1 % | 1,96 | 28,8 % | 68 MNOK |
| 83 | Tjessem Presenning AS | Smånr. 24 i klassen | 82 | 10,5 % | 70,5 % | 2,82 | 25,6 % | 12 MNOK |
| 84 | LEON BÅTKALESJER DESIGN & Søm AS | Mikronr. 22 i klassen | 82 | 24,2 % | 81,6 % | 1,54 | 51,5 % | 3 MNOK |
| 85 | Nordox AS | Storenr. 9 i klassen | 81 | 7,9 % | 80,0 % | 4,71 | 30,5 % | 2 246 MNOK |
| 86 | Lakkering og Vedlikeholdservice AS | Smånr. 25 i klassen | 81 | 20,9 % | 51,3 % | 2,40 | 27,3 % | 14 MNOK |
| 87 | Dyrøy Betong AS | Mellomstorenr. 31 i klassen | 81 | 18,8 % | 54,1 % | 2,06 | 17,4 % | 127 MNOK |
| 88 | Brødrene Aaberg Mek Verksted AS | Smånr. 26 i klassen | 81 | 21,4 % | 83,5 % | 5,68 | −8,1 % | 14 MNOK |
| 89 | Brødr Haukås Mek Verksted AS | Mellomstorenr. 32 i klassen | 81 | 14,4 % | 60,6 % | 2,77 | 25,1 % | 61 MNOK |
| 90 | Nordic Green Products AS | Smånr. 27 i klassen | 81 | 13,1 % | 61,6 % | 2,81 | 45,1 % | 32 MNOK |
| 91 | Appear ASA | Storenr. 10 i klassen | 81 | 11,0 % | 60,8 % | 3,08 | 44,1 % | 602 MNOK |
| 92 | Noratel AS | Mellomstorenr. 33 i klassen | 81 | 14,6 % | 71,0 % | 1,17 | – | 209 MNOK |
| 93 | Arparo AS | Mikronr. 23 i klassen | 81 | 89,2 % | 88,6 % | 10,64 | 12,0 % | 3 MNOK |
| 94 | Maritim Motor AS | Mellomstorenr. 34 i klassen | 81 | 16,6 % | 64,1 % | 2,68 | 13,1 % | 94 MNOK |
| 95 | Pharmaq AS | Storenr. 11 i klassen | 81 | 57,3 % | 89,4 % | 9,49 | −7,5 % | 2 017 MNOK |
| 96 | It's ME ID AS | Mikronr. 24 i klassen | 81 | 33,8 % | 80,1 % | 5,04 | 10,5 % | 1 MNOK |
| 97 | Jotun A/S | Storenr. 12 i klassen | 81 | 9,5 % | 65,7 % | 2,04 | 14,3 % | 5 305 MNOK |
| 98 | Pluggfabrikken Tor AS | Mikronr. 25 i klassen | 81 | 17,9 % | 80,4 % | 4,17 | 50,0 % | 9 MNOK |
| 99 | Kongsberg Ferrotech AS | Mellomstorenr. 35 i klassen | 81 | 11,8 % | 67,5 % | 2,52 | 95,6 % | 69 MNOK |
| 100 | Mørk Servicetjenester AS | Mikronr. 26 i klassen | 81 | 22,8 % | 70,0 % | 4,44 | 25,3 % | 1 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 390. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling 3 D Form AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A.HILDONEN BAKERI & Konditori AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Adaptable Interiors AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advac AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agder Tunnelservice AS · siste regnskap 2022
- under avvikling Aidency Technology AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aktiv Lek AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Akvapharma AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alver Gravering AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arctic Maritim AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aro Profilering AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arvid Thoresen Båtkalesjer AS · siste regnskap 2025
- konkurs Askeladden Boats AS · siste regnskap 2025
- konkurs ASKØY BÅT & Motor AS · siste regnskap 2022
- under avvikling Astro Security AS · siste regnskap 2025
- konkurs Atlantic Bolt Tensioning Rørmerking AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Avenas AS · siste regnskap 2025
- konkurs Axitec Anlegg AS · siste regnskap 2023
- konkurs Baker Rahim AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bakerina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bakerina Kafe AS · siste regnskap 2025
- konkurs Bal Service og Utleie AS
- under avvikling Bare Ice Cream AS · siste regnskap 2025
- konkurs Baruch AS
- under avvikling Beckstrøms Gravering AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bedriftstrykkeriet AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Beer Flag AS · siste regnskap 2022
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Bergverksgruppen AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Berner Studio AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Betongting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Biek AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bioentreprenør AS · siste regnskap 2025
- konkurs Black Seeds AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Blackhawk Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Blair Rammeverksted AS
- under avvikling Block Berge Bygg II AS · siste regnskap 2025
- konkurs Blueday Technology AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bm72 Drift AS · siste regnskap 2025
- konkurs Bmi Produksjon Norge AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bollestad AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bryggeservice Sør AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brødrene AA AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Brødrene Lohne Sølvvarefabrikk A/S · siste regnskap 2025
- konkurs Bunad for Menn AS · siste regnskap 2023
- konkurs Bunadskredder Oslo AS · siste regnskap 2023
- under avvikling BY Nilsen AS · siste regnskap 2025
- konkurs Byggstål AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Båtsmia AS · siste regnskap 2025
- konkurs Bøckmann Glassindustri AS · siste regnskap 2024
- konkurs Børgefjell-Laft AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.