Rangering Helse og omsorg 2023
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2023
Kvartiler blant de 1 822 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,5 % | 7,7 % | 24,8 % |
| Resultatmargin | 0,3 % | 7,5 % | 26,5 % |
| Totalrentabilitet | 2,2 % | 16,6 % | 37,5 % |
| Egenkapitalandel | 15,8 % | 41,8 % | 70,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,38 | 1,14 | 3,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,98 | 1,50 | 2,79 |
| Omsetningsvekst | −25,7 % | −4,6 % | 14,3 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 1 439 · Små: 218 · Mellomstore: 144 · Store: 22. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2023
Best i hver kategori · 2023
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2023
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 201 | Amasia AS | Mikronr. 169 i klassen | 79 | 34,7 % | 78,0 % | 4,55 | – | 2 MNOK |
| 202 | Løset AS | Mikronr. 170 i klassen | 79 | 59,4 % | 77,8 % | 1,38 | – | 5 MNOK |
| 203 | Rehabiliteringssenteret Air AS | Mellomstorenr. 9 i klassen | 79 | 10,9 % | 83,8 % | 1,26 | – | 95 MNOK |
| 204 | TANNLEGE LENE M. Danielsen AS | Mikronr. 171 i klassen | 79 | 18,1 % | 90,2 % | 8,16 | – | 3 MNOK |
| 205 | Strand Manuellterapi AS | Mikronr. 172 i klassen | 79 | 50,7 % | 76,0 % | 8,35 | – | 3 MNOK |
| 206 | Hyllestad Manuellterapi AS | Mikronr. 173 i klassen | 79 | 14,4 % | 89,5 % | 9,44 | – | 1 MNOK |
| 207 | FASTLEGE DR. Dusik AS | Mikronr. 174 i klassen | 79 | 23,9 % | 77,8 % | 4,50 | – | 4 MNOK |
| 208 | AK Bertelsen AS | Mikronr. 175 i klassen | 79 | 15,8 % | 91,4 % | 10,25 | – | 2 MNOK |
| 209 | Ringerike Øre Nese Hals AS | Mikronr. 176 i klassen | 79 | 20,5 % | 85,8 % | 6,42 | – | 6 MNOK |
| 210 | Blå Kors Øst AS | Mellomstorenr. 10 i klassen | 79 | 4,7 % | 73,8 % | 2,73 | – | 110 MNOK |
| 211 | Al-Sammer AS | Mikronr. 177 i klassen | 79 | 46,0 % | 79,6 % | 3,35 | – | 5 MNOK |
| 212 | Jonny Aftret Manuell Terapi AS | Mikronr. 178 i klassen | 79 | 29,2 % | 84,0 % | 6,00 | – | 2 MNOK |
| 213 | Audun Nygaard AS | Mikronr. 179 i klassen | 79 | 34,5 % | 75,4 % | 2,83 | – | 3 MNOK |
| 214 | Solglytt AS | Mikronr. 180 i klassen | 79 | 45,9 % | 74,0 % | 3,85 | – | 4 MNOK |
| 215 | Sentrum Fysioterapi Bodø AS | Mikronr. 181 i klassen | 79 | 4,5 % | 147,4 % | – | – | 1 MNOK |
| 216 | Tannlege Anne Lerum AS | Mikronr. 182 i klassen | 79 | 37,6 % | 69,0 % | 3,22 | – | 1 MNOK |
| 217 | Lege Håvard Orlien AS mangler 2025 | Mikronr. 183 i klassen | 79 | 34,8 % | 89,5 % | 6,24 | 1,1 % | 2 MNOK |
| 218 | Tannlege Magnus Dahl Eide AS | Mikronr. 184 i klassen | 79 | 58,6 % | 70,4 % | 2,19 | – | 8 MNOK |
| 219 | OSLO PRODUKSJON & Tjenester AS | Mellomstorenr. 11 i klassen | 78 | 5,8 % | 68,9 % | 2,92 | – | 106 MNOK |
| 220 | Ricove AS | Mikronr. 185 i klassen | 78 | 28,1 % | 71,8 % | 4,19 | – | 2 MNOK |
| 221 | Bch Drift AS | Smånr. 23 i klassen | 78 | 25,6 % | 58,7 % | 1,89 | – | 16 MNOK |
| 222 | Alvaron AS | Mikronr. 186 i klassen | 78 | 18,8 % | 75,6 % | 4,11 | – | 6 MNOK |
| 223 | Fotklinikken Namsos AS | Mikronr. 187 i klassen | 78 | 20,2 % | 88,0 % | 6,28 | – | 2 MNOK |
| 224 | EB Eggum AS | Mikronr. 188 i klassen | 78 | 42,3 % | 72,1 % | 2,64 | – | 3 MNOK |
| 225 | DR. Finseth's Spesialistpraksis AS | Mikronr. 189 i klassen | 78 | 56,2 % | 68,7 % | 3,19 | – | 3 MNOK |
| 226 | Sundby Helse Invest AS | Mikronr. 190 i klassen | 78 | 34,8 % | 73,6 % | 3,77 | – | 4 MNOK |
| 227 | Gaute Guttormsen AS | Mikronr. 191 i klassen | 78 | 42,1 % | 66,3 % | 3,14 | – | 3 MNOK |
| 228 | Elverumsklinikken AS | Mikronr. 192 i klassen | 78 | 40,4 % | 67,3 % | 3,06 | – | 2 MNOK |
| 229 | Hollup AS | Mikronr. 193 i klassen | 78 | 15,9 % | 89,7 % | 8,29 | – | 2 MNOK |
| 230 | Asdahl Sykepleiertjenester AS | Mikronr. 194 i klassen | 78 | 20,2 % | 87,6 % | 8,03 | – | 4 MNOK |
| 231 | Tannlege Kjersti Abrahamsen AS | Mikronr. 195 i klassen | 78 | 40,4 % | 70,1 % | 3,59 | – | 6 MNOK |
| 232 | B&Bj AS | Mikronr. 196 i klassen | 78 | 45,9 % | 66,6 % | 3,00 | – | 4 MNOK |
| 233 | FOKUS HELSE & Trening AS | Mikronr. 197 i klassen | 78 | 4,3 % | 95,3 % | 18,10 | – | 1 MNOK |
| 234 | Cura Kompetanse AS | Mellomstorenr. 12 i klassen | 78 | 14,6 % | 51,6 % | 1,75 | – | 77 MNOK |
| 235 | Naprapaten Melhus AS | Mikronr. 198 i klassen | 78 | 17,0 % | 82,4 % | 5,45 | – | 3 MNOK |
| 236 | Tilknytningspsykologene AS | Smånr. 24 i klassen | 78 | 36,8 % | 58,2 % | 2,19 | – | 18 MNOK |
| 237 | Linh Bui AS | Mikronr. 199 i klassen | 77 | 43,2 % | 80,7 % | 3,03 | – | 2 MNOK |
| 238 | Narges Amiri AS | Mikronr. 200 i klassen | 77 | 37,3 % | 76,5 % | 141,39 | – | 2 MNOK |
| 239 | Vinthuja Rejanth AS | Mikronr. 201 i klassen | 77 | 77,2 % | 56,8 % | 3,95 | – | 5 MNOK |
| 240 | Psykolog Trond Haug AS | Mikronr. 202 i klassen | 77 | 30,2 % | 78,7 % | 3,58 | – | 2 MNOK |
| 241 | De Brukerstyrte Hus AS | Mikronr. 203 i klassen | 77 | 28,5 % | 70,9 % | 3,12 | – | 6 MNOK |
| 242 | Tannlege Katrin Årsland AS | Mikronr. 204 i klassen | 77 | 26,8 % | 77,8 % | 4,16 | – | 6 MNOK |
| 243 | Tannlege Ovesen AS | Mikronr. 205 i klassen | 77 | 18,7 % | 85,3 % | 6,79 | – | 2 MNOK |
| 244 | BJØRN J. Hansen AS | Mikronr. 206 i klassen | 77 | 40,0 % | 88,8 % | 1,67 | – | 5 MNOK |
| 245 | Medinovo AS | Smånr. 25 i klassen | 77 | 18,9 % | 56,6 % | 2,30 | – | 13 MNOK |
| 246 | Ørnes Fysikalske Institutt AS | Mikronr. 207 i klassen | 77 | 33,0 % | 95,5 % | 1,91 | – | 3 MNOK |
| 247 | Blå Kors Klinikk Skien AS | Mellomstorenr. 13 i klassen | 77 | 7,6 % | 72,5 % | 2,29 | – | 231 MNOK |
| 248 | Ewa Spasowska AS | Mikronr. 208 i klassen | 77 | 54,3 % | 62,0 % | 3,88 | – | 4 MNOK |
| 249 | Sannrud Invest AS | Mikronr. 209 i klassen | 77 | 28,8 % | 68,6 % | 3,66 | – | 3 MNOK |
| 250 | Arash AS | Mikronr. 210 i klassen | 77 | 9,4 % | 91,4 % | 11,59 | – | 3 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 262. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Access Rehab AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Adan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Afrikahuset AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agens Helse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AI-Med System AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aktimed Hauketo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aktiv Beredskap AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Altiore AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andreas Bøhler Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andreas Bøhler Psykologtjenester AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anima Rehabilitering AS · siste regnskap 2025
- under avvikling ANIMATION & Crafts AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Apex Dental AS · siste regnskap 2022
- under avvikling Appyhour AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AS OPTIFIT HEALTH · siste regnskap 2025
- under avvikling ATLE & Kari Dyregrov AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aurion AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aurion Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Avincis Aviation Holdings Norway AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Bea Solar AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Beautician AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bergen Hudlegeklinikk Tore Morken AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bevisst Naprapati AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bislett Øyekirurgiske Klinikk AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjørn Hole AS · siste regnskap 2025
- konkurs Blissapp AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Blueberry Well AS
- under avvikling Buskerud Øyeklinikk AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Børseth Holding AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Capasand AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Centrum Legekontor Halden AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Colosseum Dental Group Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Consensio Behandlingssenter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Demp AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diaplay Healthtech AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Din Fothelse AS
- under avvikling Din Helsevenn AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Din Samtale Viken AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DN Oralkirurgi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Docaid AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Domain St Ferrol AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DR Ali Hassan Al-Hassan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DR Mumbi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DR Rognerud AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DR. Skin AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eat AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eccente AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Edva Omsorg AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Elin Graf AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elno AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.