Munk Norway AS
Score · regnskapsår 2025
50av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 828 av 3 711 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 11 538 av 22 952 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 87 og soliditet 7 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Munk Norway AS ligger på medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 3 711 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 10,3 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 6,1 % (median 30,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 67 MNOK | 93 MNOK |
| Driftsmargin | 10,3 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 11,1 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | 27,1 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 6,1 % | 30,0 % |
| Gjeldsgrad | 15,41 | 2,24 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,36 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | – | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 11,15 MNOK | 5,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 50 gjør Munk Norway AS det bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 711 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Munk Norway AS har score 50 for 2025, rang 11 538 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 87 mot sammenlignbare, driftsmargin 10,3 % mot median 3,0 %. Likviditet: persentil 82 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,36 mot median 1,39.
Svakest: Soliditet: persentil 7 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 6,1 % mot median 30,0 %. Konsistens: persentil 19 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 6,1 % (median 30,0 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Munk Norway AS hadde en driftsmargin på 10,3 % og en egenkapitalandel på 6,1 % i 2025, og er nr. 11 538 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 61 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 61 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 55 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 6,1 % (median 30,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 8,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 87 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 7 | vekt 25 % |
| Likviditet | 82 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 19 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Munk Norway AS?
Driftsmarginen var 10,3 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 27,1 %.
Hvor solid er Munk Norway AS?
Egenkapitalandelen var 6,1 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 15,41 (median 2,24).
Hvordan er likviditeten i Munk Norway AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,36 i 2025 (median 1,39).
Hvordan står Munk Norway AS i Handel?
Munk Norway AS er nr. 11 538 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 828 av 3 711.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 936243991
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.710)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 6 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 27. august 2025 1 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Knud Schartums gate 7, 3045 DRAMMEN
- Kommune
- Drammen rang 10 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 636700WB9AY2DIPVYN14 fornyes 3. desember 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Harald Zoltan Toth
- Styrets leder
- Harald Zoltan Toth
- Styremedlem
- Beate Rønning-Olsen
- Revisor
- BDO AS
- Regnskapsfører
- Azets Insight AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 28. oktober 2026.
Utvikling år for år
Utvikling over tid vises når vi har flere regnskapsår.
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2025 |
|---|---|
| Driftsinntekter | 66,9 MNOK |
| Driftsresultat | 6,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 7,4 MNOK |
| Årsresultat | 6,1 MNOK |
| Finanskostnader | 2,9 MNOK |
| Sum eiendeler | 38,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 36,9 MNOK |
| Egenkapital | 2,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,3 MNOK |
| Sum gjeld | 35,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 15,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 28. oktober 2026, regnskaps-id 7204046.
Videre
Lignende selskaper
- Blm Transport AS indeks 50, nr. 11 543 · sammenlign
- Notabene Engros AS indeks 50, nr. 11 545 · sammenlign
- Stadium Outlet Norge AS indeks 50, nr. 11 546 · sammenlign
- Hést AS indeks 50, nr. 11 547 · sammenlign
- Autosenter Sandnes AS indeks 50, nr. 11 555 · sammenlign