Målestokken Bygg AS
Score · regnskapsår 2025
66av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 79 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 643 av 12 867 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 082 av 20 337 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 90 og soliditet 59 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Målestokken Bygg AS ligger 16 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 860 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 18,7 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 44,9 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 18,7 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 17,5 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 45,7 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 44,9 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,23 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,06 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | – | 6,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 66 gjør Målestokken Bygg AS det bedre enn 79 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 867 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Målestokken Bygg AS har score 66 for 2025, rang 4 082 av 20 337 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 90 mot sammenlignbare, driftsmargin 18,7 % mot median 3,5 %. Konsistens: persentil 64 mot sammenlignbare.
Svakest: Likviditet: persentil 32 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,06 mot median 1,41.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Målestokken Bygg AS hadde en driftsmargin på 18,7 % og en egenkapitalandel på 44,9 % i 2025, og er nr. 4 082 av 20 337 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 16,9 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 12,7 | 2 MNOK |
| P/B | 1,6 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 90 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 59 | vekt 25 % |
| Likviditet | 32 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 64 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Målestokken Bygg AS?
Driftsmarginen var 18,7 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 45,7 %.
Hvor solid er Målestokken Bygg AS?
Egenkapitalandelen var 44,9 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 1,23 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Målestokken Bygg AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,06 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Målestokken Bygg AS i Bygg og anlegg?
Målestokken Bygg AS er nr. 4 082 av 20 337 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 643 av 12 867.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 934490614
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 6. november 2024 2 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Gardeveien 2B, 0363 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 19. november 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år
Utvikling over tid vises når vi har flere regnskapsår.
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2025 |
|---|---|
| Driftsinntekter | 1,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 7239784.
Videre
Lignende selskaper
- Øivind Homb Blikkenslagerverksted AS indeks 66, nr. 4 081 · sammenlign
- Åslibråten AS indeks 66, nr. 4 083 · sammenlign
- KR Montasje AS indeks 66, nr. 4 085 · sammenlign
- Ola Fisketjøn AS indeks 66, nr. 4 086 · sammenlign
- Ventifiks AS indeks 66, nr. 4 088 · sammenlign