Rangering Sjømat 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 1 994 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,7 % | 8,8 % | 22,1 % |
| Resultatmargin | −9,6 % | 4,4 % | 18,0 % |
| Totalrentabilitet | 0,4 % | 5,7 % | 12,9 % |
| Egenkapitalandel | 14,6 % | 33,0 % | 58,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,65 | 1,74 | 4,07 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,85 | 1,66 | 3,12 |
| Omsetningsvekst | −16,6 % | 1,1 % | 22,7 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mellomstore: 451 · Mikro: 1 021 · Små: 417 · Store: 105. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| – | Tsok Sørensen Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 47,8 % | 10,57 | – | – |
| – | Ttaqua ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 37,6 % | 76,8 % | 6,10 | 145,7 % | 0 MNOK |
| – | Tuddalalpin ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 0,4 % | 0,00 | – | – |
| – | Turi og Nilsen Fisk ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −0,2 % | 55,2 % | 1,24 | 20,1 % | 1 MNOK |
| – | Tvenning Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 61,6 % | 2,61 | – | – |
| – | Tviberg Fisk ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −170,9 % | 102,0 % | – | 6,1 % | 0 MNOK |
| – | TY Marine Services ASuten rang: Konkurs eller under avvikling | Mikro | – | −1,8 % | −40,7 % | 0,05 | 69,7 % | 1 MNOK |
| – | Tyrifjord Fisk ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −8,3 % | 53,9 % | 0,39 | 86,3 % | 0 MNOK |
| – | Tysfjord Marine Farm ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −698,4 % | −1 627,9 % | 0,83 | −95,4 % | 0 MNOK |
| – | Tysnes Kystfiske ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 52,6 % | 37,2 % | 3,65 | 498,1 % | 1 MNOK |
| – | Tyssla Marodd ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 95,1 % | 2,34 | – | 0 MNOK |
| – | Tånevik Fisk ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −35,6 % | −129,2 % | 0,01 | 322,6 % | 0 MNOK |
| – | Udvaar Trål AS mangler 2025uten rang: Konkurs eller under avvikling | Små | – | −3,4 % | −32,5 % | 0,22 | 4,9 % | 13 MNOK |
| – | Udø Fisk ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 11,4 % | −14,5 % | 0,27 | 150,5 % | 0 MNOK |
| – | Ugland Seafood ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 96,2 % | 0,46 | – | – |
| – | Ullsfjord Fisk ASuten rang: Konkurs eller under avvikling | – | – | – | 100,0 % | – | – | 0 MNOK |
| – | Ulvatne Fiskeri ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 3,1 % | 13,1 % | 2,07 | −40,7 % | 1 MNOK |
| – | Ulvøya Fiskeri ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −53,0 % | −10,8 % | – | – | 0 MNOK |
| – | Umami Lab Oslo ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −15 328,6 % | 94,5 % | 16,79 | – | 0 MNOK |
| – | Understory ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −99 394,0 % | −20,5 % | 0,88 | – | 0 MNOK |
| – | UNEX INDUSTRY & Ship Supply ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 9,7 % | 0,68 | −100,0 % | 0 MNOK |
| – | Unge Hansen ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 25,0 % | 1,33 | – | 0 MNOK |
| – | Upstream Aqua ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 64,5 % | 0,47 | −100,0 % | 0 MNOK |
| – | Uran Kystfiske ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −125,4 % | −22,3 % | 5,13 | 3,5 % | 0 MNOK |
| – | Ure Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 40,4 % | 1,38 | – | – |
| – | Usse Holding ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 87,9 % | 84,2 % | 3,73 | 22,8 % | 0 MNOK |
| – | Utheim Junior ASuten rang: Konkurs eller under avvikling | Mikro | – | −54,6 % | 67,7 % | 3,64 | −25,4 % | 0 MNOK |
| – | Utror ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −105 512,1 % | −54,8 % | 1,30 | −44,7 % | 0 MNOK |
| – | V V Rasmussen ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | 341,86 | – | – |
| – | V. Strand Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 99,9 % | 362,30 | – | – |
| – | Vadsø Drift ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 13,5 % | 133,7 % | 0,77 | 41,9 % | 1 MNOK |
| – | Vagna Kystfiske ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 10,5 % | −6,3 % | 1,60 | −7,0 % | 1 MNOK |
| – | Valan Harbor Fleet ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −117,0 % | – | −100,0 % | 0 MNOK |
| – | Valderøy II ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −248,8 % | 86,5 % | 44,68 | −0,4 % | 0 MNOK |
| – | Valevåg Bruk ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 0,2 % | 36,1 % | 6,34 | −18,6 % | 0 MNOK |
| – | Valstads Delikatesser AS mangler 2025uten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −15,1 % | −170,1 % | 0,24 | −19,9 % | 0 MNOK |
| – | Valutt ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −59,0 % | 52,4 % | 0,37 | −86,1 % | 0 MNOK |
| – | Valø Fisk ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −12,5 % | 17,9 % | 3,67 | 49,9 % | 0 MNOK |
| – | Valø Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 92,1 % | 7,71 | – | – |
| – | Vandve Marine Adventure ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 3,1 % | −8,9 % | 0,01 | 0,1 % | 0 MNOK |
| – | Vardø Fiskerier ASuten rang: Konkurs eller under avvikling | Mikro | – | −76,3 % | −27,0 % | 0,06 | −32,8 % | 0 MNOK |
| – | Vareid ASuten rang: Konkurs eller under avvikling | Mikro | – | −9 264,7 % | 99,2 % | 55,61 | −97,1 % | 0 MNOK |
| – | Vartdal Eigedom ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −22,3 % | 98,9 % | 30,59 | −57,1 % | 0 MNOK |
| – | Vartdal Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | Mikro | – | −8 349,4 % | 98,9 % | 80,05 | −98,3 % | 0 MNOK |
| – | Vassnes Kystfiske ASuten rang: Konkurs eller under avvikling | – | – | – | 17,3 % | 8,05 | – | – |
| – | Vassøy Leppefisk ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 47,9 % | 1,92 | – | – |
| – | Vatne Sjømat AS mangler 2025uten rang: Konkurs eller under avvikling | Mikro | – | 2,0 % | 0,7 % | 0,70 | 1,0 % | 9 MNOK |
| – | Vawi ASuten rang: Konkurs eller under avvikling | Mikro | – | 0,4 % | −5,3 % | 1,88 | −26,3 % | 4 MNOK |
| – | Vea Fiskeri ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 79,6 % | 0,49 | – | 0 MNOK |
| – | Veabø Fisk AS mangler 2025uten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −41,1 % | −31,3 % | 0,07 | −46,8 % | 1 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 93. Se alle konkurser og avviklinger
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Abrahamsenfisk AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Antonsen Kystfiske AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Aqualife Services AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Berggylta AS · siste regnskap 2025
- konkurs Betten Fisk AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bjogna AS · siste regnskap 2025
- konkurs Blåfjell AS · siste regnskap 2024
- konkurs Botten Aquaservice AS
- under avvikling Coldwater Prawns Fisheries AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dajar AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dragøy Holding AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Eko-Sub AS
- under avvikling Erly AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Fiskarne AS · siste regnskap 2025
- konkurs Fisken KO AS · siste regnskap 2022
- under avvikling Fiskeridrift AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Fjordfersk AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Forsand Fisk AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Fossane Fishing Company AS · siste regnskap 2025
- konkurs Gaia Salmon Postsmolt 1 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Gulen Marine Farm AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Hammarbrygga Fisk AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Hans Aase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Havinor AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Hermann Export AS · siste regnskap 2025
- konkurs Ikaros Leppefisk AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning JK Invest Vardø AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Josefsen Fisk AS · siste regnskap 2021
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Kamilla Mari AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Karl Tore Arctander AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Karoløs AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Kristian Størseth Fiske AS
- under avvikling Kvalsund Fisk AS · siste regnskap 2025
- konkurs Langøysund Kystfiske AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Mar Viking AS · siste regnskap 2025
- konkurs Maratec AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Meland Fiskeri AS
- konkurs Mofi Export AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Møgster Offshore AS · siste regnskap 2025
- konkurs Møre Rensefisk AS · siste regnskap 2024
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Nor Maritime Service AS · siste regnskap 2023
- konkurs Nordi Ocean AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Nordvik Fiskeoppdrett AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Northcape Offshore AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Nye Bbh AS · siste regnskap 2025
- konkurs Nye Nordstrand AS · siste regnskap 2024
- konkurs Ocean Fresh Food AS · siste regnskap 2022
- status.deleted Ocean Tunifeed AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Oddbjørn Lidvar Fisk AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Olav Myhre AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.