Rangering Sjømat 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 1 994 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,7 % | 8,8 % | 22,1 % |
| Resultatmargin | −9,6 % | 4,4 % | 18,0 % |
| Totalrentabilitet | 0,4 % | 5,7 % | 12,9 % |
| Egenkapitalandel | 14,6 % | 33,0 % | 58,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,65 | 1,74 | 4,07 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,85 | 1,66 | 3,12 |
| Omsetningsvekst | −16,6 % | 1,1 % | 22,7 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mellomstore: 451 · Mikro: 1 021 · Små: 417 · Store: 105. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| – | Storeknut Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 97,7 % | 10,70 | – | – |
| – | Storestraumen Østers ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 4,6 % | 15,6 % | 2,66 | −18,9 % | 0 MNOK |
| – | Storfisk ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −3 575,2 % | −17,1 % | 2,38 | – | 0 MNOK |
| – | Storm Kystfiske ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 86,7 % | 7,51 | – | 0 MNOK |
| – | Stormer Investments ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 92,3 % | 78,0 % | 4,55 | – | 0 MNOK |
| – | Stormøy ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −7 897,4 % | −25,7 % | 2,44 | – | 0 MNOK |
| – | Storvik Shipping Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 44,0 % | 0,78 | – | – |
| – | Storås Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 99,1 % | 0,51 | – | – |
| – | Strand Rederi ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 55,8 % | 99,1 % | 38,02 | 5,8 % | 0 MNOK |
| – | Strandvik Fiskeri ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 22,2 % | 7,3 % | 0,22 | 34,1 % | 1 MNOK |
| – | Straumen Fisk ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −911,4 % | 70,5 % | 0,04 | −99,9 % | 0 MNOK |
| – | Straumgull Management ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 21,3 % | – | – | 0 MNOK |
| – | Straumvang ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 59,0 % | 13,1 % | 10,59 | 43,1 % | 1 MNOK |
| – | Stressulf ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 46,8 % | 2,95 | – | – |
| – | Strønstad Kystfiske ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 11,8 % | 54,0 % | 2,16 | −33,0 % | 1 MNOK |
| – | Stulen Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 60,3 % | 1,02 | – | – |
| – | Stålholm ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −73,4 % | −7,4 % | 0,08 | −90,0 % | 0 MNOK |
| – | Stø Kystfiske ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −33,0 % | −0,2 % | 2,51 | – | 0 MNOK |
| – | Størksen Fisk ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 66,2 % | 40,2 % | 0,31 | 14,1 % | 0 MNOK |
| – | Støttfjord Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 94,1 % | 16,17 | – | – |
| – | Subsee ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | – |
| – | Sudineskaia AS mangler 2025uten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 1,3 % | −22,7 % | 0,53 | −21,2 % | 1 MNOK |
| – | Sula Kystfiske ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −213,9 % | 21,1 % | 0,60 | −94,7 % | 0 MNOK |
| – | Sulagutt ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −21,6 % | 84,3 % | 0,43 | −30,0 % | 1 MNOK |
| – | Sulavåg Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 99,8 % | – | – | – |
| – | Sulegga ASuten rang: Konkurs eller under avvikling | Mikro | – | −5,4 % | 7,1 % | 5,17 | −48,1 % | 1 MNOK |
| – | Sulisker Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 99,3 % | 1,25 | – | – |
| – | Sundfisk ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −35,1 % | −7,7 % | 24,08 | −23,6 % | 1 MNOK |
| – | Sundmann ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 16,9 % | 15,6 % | 5,71 | −23,1 % | 1 MNOK |
| – | Sundnesfisk ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −15,7 % | −0,8 % | 0,55 | – | 0 MNOK |
| – | Sundsøy Invest ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 99,4 % | 147,99 | – | – |
| – | Sunnfjord Storsmolt ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −693,6 % | 50,8 % | 26,79 | 15,8 % | 0 MNOK |
| – | Sunnhordland Fjordbruk ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | – |
| – | Sunnmøre Fiskeindustri Holding ASuten rang: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering») | – | – | – | 99,9 % | 35,94 | – | 0 MNOK |
| – | Superfish ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | – |
| – | Svalbard Marine Utvikling ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 100,0 % | – | – | – |
| – | Svan Holding ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 99,0 % | 99,33 | – | 0 MNOK |
| – | Svein Vollen ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 98,8 % | 80,45 | – | 0 MNOK |
| – | Svendsen Fisk ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −14,4 % | 65,1 % | 0,22 | – | 1 MNOK |
| – | Svensan ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −1,6 % | 13,1 % | 1,52 | −36,8 % | 1 MNOK |
| – | Sverre Junior ASuten rang: Konkurs eller under avvikling | Mikro | – | −8,3 % | −63,1 % | 0,98 | −39,3 % | 1 MNOK |
| – | Svinøy ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 93,8 % | 15,72 | – | – |
| – | Svåholm ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 64,1 % | 55,3 % | 0,04 | 11,1 % | 0 MNOK |
| – | Svåholmen ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 50,4 % | 0,68 | – | – |
| – | Sværholt ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 39,5 % | 85,7 % | 2,44 | −62,3 % | 0 MNOK |
| – | Sylfester ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 94,3 % | 9,37 | – | – |
| – | Sylta Fisk ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | 38,7 % | 19,0 % | 43,42 | – | 0 MNOK |
| – | Syltefjordtorsk ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | −2 934,3 % | 0,00 | – | 0 MNOK |
| – | Sætervågen ASuten rang: For lite grunnlag (under minsteomsetning) | Mikro | – | −115,8 % | 16,6 % | 3,96 | – | 0 MNOK |
| – | Sætregruppen ASuten rang: Omsetning ikke oppgitt | – | – | – | 88,6 % | 1,34 | – | 0 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 93. Se alle konkurser og avviklinger
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Abrahamsenfisk AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Antonsen Kystfiske AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Aqualife Services AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Berggylta AS · siste regnskap 2025
- konkurs Betten Fisk AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bjogna AS · siste regnskap 2025
- konkurs Blåfjell AS · siste regnskap 2024
- konkurs Botten Aquaservice AS
- under avvikling Coldwater Prawns Fisheries AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dajar AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dragøy Holding AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Eko-Sub AS
- under avvikling Erly AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Fiskarne AS · siste regnskap 2025
- konkurs Fisken KO AS · siste regnskap 2022
- under avvikling Fiskeridrift AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Fjordfersk AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Forsand Fisk AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Fossane Fishing Company AS · siste regnskap 2025
- konkurs Gaia Salmon Postsmolt 1 AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Gulen Marine Farm AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Hammarbrygga Fisk AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Hans Aase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Havinor AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Hermann Export AS · siste regnskap 2025
- konkurs Ikaros Leppefisk AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning JK Invest Vardø AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Josefsen Fisk AS · siste regnskap 2021
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Kamilla Mari AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Karl Tore Arctander AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Karoløs AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Kristian Størseth Fiske AS
- under avvikling Kvalsund Fisk AS · siste regnskap 2025
- konkurs Langøysund Kystfiske AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Mar Viking AS · siste regnskap 2025
- konkurs Maratec AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Meland Fiskeri AS
- konkurs Mofi Export AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Møgster Offshore AS · siste regnskap 2025
- konkurs Møre Rensefisk AS · siste regnskap 2024
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Nor Maritime Service AS · siste regnskap 2023
- konkurs Nordi Ocean AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Nordvik Fiskeoppdrett AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Northcape Offshore AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Nye Bbh AS · siste regnskap 2025
- konkurs Nye Nordstrand AS · siste regnskap 2024
- konkurs Ocean Fresh Food AS · siste regnskap 2022
- status.deleted Ocean Tunifeed AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Oddbjørn Lidvar Fisk AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Olav Myhre AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.