Rangering Revisjon, regnskap og rådgivning 2025
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2025
Kvartiler blant de 1 670 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,9 % | 10,0 % | 25,0 % |
| Resultatmargin | 1,8 % | 10,4 % | 26,5 % |
| Totalrentabilitet | 5,5 % | 19,1 % | 36,9 % |
| Egenkapitalandel | 14,7 % | 38,4 % | 64,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,51 | 1,39 | 4,31 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,08 | 1,52 | 2,56 |
| Omsetningsvekst | −4,3 % | 6,3 % | 22,4 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 1 187 · Små: 302 · Mellomstore: 157 · Store: 24. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2025
Best i hver kategori · 2025
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2025
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 151 | Lunden Regnskap AS | Smånr. 20 i klassen | 73 | 16,0 % | 49,5 % | 1,91 | 16,2 % | 34 MNOK |
| 152 | Actum Holding AS | Mikronr. 113 i klassen | 73 | 30,3 % | 70,7 % | 2,32 | 36,5 % | 4 MNOK |
| 153 | Advokatfirmaet Alm AS | Mikronr. 114 i klassen | 73 | 21,3 % | 78,4 % | 4,63 | 49,1 % | 1 MNOK |
| 154 | Strategikapital AS | Mikronr. 115 i klassen | 73 | 56,4 % | 97,7 % | 18,15 | −2,1 % | 4 MNOK |
| 155 | Sinding AS | Mikronr. 116 i klassen | 73 | 34,9 % | 67,5 % | 3,95 | 117,7 % | 4 MNOK |
| 156 | LM Consulting Services AS | Mikronr. 117 i klassen | 73 | 47,7 % | 79,6 % | 4,90 | −15,5 % | 3 MNOK |
| 157 | Saga KL AS | Smånr. 21 i klassen | 73 | 8,4 % | 67,6 % | 3,05 | 33,8 % | 15 MNOK |
| 158 | Advokat Helgheim AS | Mikronr. 118 i klassen | 73 | 39,2 % | 75,1 % | 3,98 | 9,7 % | 4 MNOK |
| 159 | Sejl AS | Mikronr. 119 i klassen | 73 | 17,5 % | 95,9 % | 23,12 | −10,3 % | 2 MNOK |
| 160 | INNOVATION & Change Management AS | Mikronr. 120 i klassen | 73 | 95,8 % | 88,8 % | 1,07 | 3,5 % | 3 MNOK |
| 161 | Nordic Arena Sør AS | Mikronr. 121 i klassen | 73 | 8,4 % | 94,3 % | 17,51 | 7,8 % | 4 MNOK |
| 162 | Nina Næss Regnskapstjenester AS | Mikronr. 122 i klassen | 72 | 26,2 % | 65,1 % | 3,39 | 21,7 % | 2 MNOK |
| 163 | Saksbehandler Karlsen AS | Mikronr. 123 i klassen | 72 | 19,1 % | 87,1 % | 3,94 | 35,8 % | 3 MNOK |
| 164 | Reiduns Regnskapsservice AS | Mikronr. 124 i klassen | 72 | 27,0 % | 94,0 % | 16,79 | −9,4 % | 1 MNOK |
| 165 | AK Regnskap AS | Mikronr. 125 i klassen | 72 | 31,8 % | 87,1 % | 7,46 | 1,2 % | 2 MNOK |
| 166 | Kulltangen Regnskap AS | Smånr. 22 i klassen | 72 | 22,0 % | 53,5 % | 2,15 | 4,4 % | 10 MNOK |
| 167 | Hawken AS | Smånr. 23 i klassen | 72 | 16,9 % | 48,0 % | 1,73 | 12,8 % | 22 MNOK |
| 168 | Revisorgruppen Fjordane AS | Smånr. 24 i klassen | 72 | 31,3 % | 28,8 % | 5,77 | 28,8 % | 13 MNOK |
| 169 | Empowered AS | Mikronr. 126 i klassen | 72 | 85,0 % | 48,6 % | 2,61 | 1 290,4 % | 1 MNOK |
| 170 | Fokus Nord Consult AS | Mikronr. 127 i klassen | 72 | 12,0 % | 98,3 % | 37,00 | −13,8 % | 2 MNOK |
| 171 | Aksion Revisjon AS | Mikronr. 128 i klassen | 72 | 31,9 % | 87,7 % | 8,14 | −1,8 % | 2 MNOK |
| 172 | Donnattiva AS | Mikronr. 129 i klassen | 72 | 29,0 % | 73,6 % | 3,50 | 7,7 % | 2 MNOK |
| 173 | Drive Development AS | Mikronr. 130 i klassen | 72 | 40,0 % | 64,2 % | 2,75 | 8,8 % | 5 MNOK |
| 174 | Playmaker Media AS | Mikronr. 131 i klassen | 72 | 57,2 % | 91,7 % | 11,98 | −34,2 % | 4 MNOK |
| 175 | Sappho Consulting AS | Mikronr. 132 i klassen | 72 | 43,2 % | 115,9 % | – | −54,3 % | 1 MNOK |
| 176 | Alfer AS | Mikronr. 133 i klassen | 72 | 58,9 % | 75,4 % | 3,64 | −12,3 % | 5 MNOK |
| 177 | Grebstad Consulting AS | Mikronr. 134 i klassen | 72 | 33,6 % | 96,3 % | 30,65 | −13,7 % | 2 MNOK |
| 178 | Folkvang AS | Mikronr. 135 i klassen | 72 | 21,0 % | 84,7 % | 6,46 | 24,3 % | 3 MNOK |
| 179 | Gisle Helland AS | Mikronr. 136 i klassen | 72 | 99,0 % | 65,1 % | 1,40 | 52,0 % | 2 MNOK |
| 180 | Namsskogan Utvikling AS | Mikronr. 137 i klassen | 72 | 33,0 % | 84,3 % | 6,38 | −1,0 % | 3 MNOK |
| 181 | Project Management Consulting AS | Mikronr. 138 i klassen | 71 | 33,1 % | 79,3 % | 4,83 | – | 1 MNOK |
| 182 | ARTHUR D. Little AS | Smånr. 25 i klassen | 71 | 30,3 % | 65,7 % | 2,91 | −11,7 % | 26 MNOK |
| 183 | Management for Projects AS | Mikronr. 139 i klassen | 71 | 40,4 % | 61,8 % | 2,56 | 30,1 % | 3 MNOK |
| 184 | Førebudd AS | Mikronr. 140 i klassen | 71 | 22,7 % | 94,4 % | 8,45 | 26,5 % | 1 MNOK |
| 185 | Agc Equity Partners Norway AS | Smånr. 26 i klassen | 71 | 4,8 % | 66,0 % | 2,93 | 64,7 % | 13 MNOK |
| 186 | ADVOKATFIRMA MÆLAND & CO AS | Mikronr. 141 i klassen | 71 | 18,4 % | 79,8 % | 4,65 | 15,9 % | 9 MNOK |
| 187 | Kaso AS | Mikronr. 142 i klassen | 71 | 22,5 % | 70,1 % | 2,86 | 155,7 % | 1 MNOK |
| 188 | Advokatfirmaet Nygaard AS | Mikronr. 143 i klassen | 71 | 36,3 % | 88,2 % | 8,47 | −13,8 % | 2 MNOK |
| 189 | Enex AS | Mikronr. 144 i klassen | 71 | 46,6 % | 93,8 % | 12,18 | −28,8 % | 3 MNOK |
| 190 | Gap Consulting AS | Mikronr. 145 i klassen | 71 | 43,7 % | 69,7 % | 1,22 | 66,0 % | 2 MNOK |
| 191 | Lie AS | Mikronr. 146 i klassen | 71 | 0,7 % | 87,4 % | 249,80 | 183,4 % | 5 MNOK |
| 192 | Abyrint AS | Smånr. 27 i klassen | 71 | 11,9 % | 83,5 % | 5,78 | −5,8 % | 23 MNOK |
| 193 | ØKONOMITJENESTEN.NO AS | Smånr. 28 i klassen | 71 | 11,9 % | 61,2 % | 2,49 | 15,4 % | 26 MNOK |
| 194 | Longyearbyen Regnskap AS | Mikronr. 147 i klassen | 71 | 20,8 % | 78,8 % | 4,73 | −3,3 % | 3 MNOK |
| 195 | RE Revisjon AS | Smånr. 29 i klassen | 71 | 25,2 % | 49,2 % | 1,84 | −1,6 % | 15 MNOK |
| 196 | Easy Accounting AS | Smånr. 30 i klassen | 71 | 39,0 % | 33,8 % | 1,51 | 12,1 % | 21 MNOK |
| 197 | Fullstakk Marketing AS | Mellomstorenr. 17 i klassen | 71 | 8,6 % | 48,4 % | 1,75 | 54,9 % | 58 MNOK |
| 198 | Advokatfirma Compliancepartner AS | Mikronr. 148 i klassen | 71 | 17,3 % | 80,2 % | 4,41 | 22,4 % | 2 MNOK |
| 199 | Advokat Jørund Knardal AS | Mikronr. 149 i klassen | 71 | 34,8 % | 78,9 % | 4,72 | −11,4 % | 3 MNOK |
| 200 | Dynabyte Risk Management AS | Mikronr. 150 i klassen | 71 | 28,0 % | 77,3 % | 4,41 | −12,3 % | 8 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 477. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling 2Barctic AS · siste regnskap 2025
- status.deleted 3 - Bygg Holding AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning A & T Advising Services AS · siste regnskap 2023
- under avvikling A Haugseth Consulting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abacus AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Accounting Company AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Accountx Holding AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Act and See AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Adium AS · siste regnskap 2025
- konkurs Admarin AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Advice Human Resources AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Advokat Frisak Wallin AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Advokat Jørgen Riple AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Advokat Lars Haugen AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Advokat Monica Samland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Advokat Siri Bergem AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Advokat Stein Åge Martinsen AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Advokat Tom Hermansen AS · siste regnskap 2025
- under avvikling ADVOKATENE BORGERSEN & Steinsvåg AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advokatfirmaet Brevik Møller AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Advokatfirmaet Dovre AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Advokatfirmaet Grothe AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Advokatfirmaet Liland AS · siste regnskap 2022
- under avvikling Advokatfirmaet Smedsrud AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Advokatfirmaet Solbø AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Advokathuset Røros AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aga Hotel Consulting AS · siste regnskap 2023
- under avvikling AI Legal Compliance AS
- under avvikling Aktuell Økonomi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alfa Omega Regnskapsbyrå AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Alfa Support AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Alkemix AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning All in Web Consult AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Allsidig Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- konkurs Alpha Nord AS · siste regnskap 2024
- konkurs Alpha Nord Konsern AS · siste regnskap 2024
- status.deleted Amatech AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Ameta Consulting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AN Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anoco Management AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anyfin AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Apex Consulting Advisors AS · siste regnskap 2025
- under avvikling ARBEIDSGLEDE - Anne Gerd Samuelsen AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arctic Base Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arve Skilleås AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AS Bedriftsrådgivning og- utvikling · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AS WALCO · siste regnskap 2020
- under avvikling Atollo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Australian Trading Company AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Authen Kompetanse AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.